Чародейките

Форум за най-запалените фенове на сериала, Чародейките

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  GalleryGallery  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  Сайт за ЧародейкитеСайт за Чародейките  CalendarCalendar  Правила на ФорумаПравила на Форума  Латиница/КирилицаЛатиница/Кирилица  ЧатЧат  

Share | 

ДУШИ

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
АвторСъобщение
секирата
Божество
Божество

Брой мнения : 1341
Интереси : izkustvo
Любим сайт :
Registration date : 22.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Нед 29 Юни - 20:41

Защо българинът не гласува?

Ало, политиците,
чукнете си главиците!
Защо българинът не гласува?
Кой с народа ни мърсува?
Отговорете на часа,
в коя държава е така?
В КОЯ ДЪРЖАВА
ИМА ПАРТИЯ ЕТНИЧЕСКА?
Темата ми не е политическа!
В коя държава, радиатори се свалят?
В коя държава храна и лекарства менте се правят?
В коя държава хората с илюзии давят?
Народът български е стадо от овце,
а малцинствата в България живеят най добре.
Освиенцим ли ни трябва, кажете?
Как българи да си останем, отговорете?
Кой предаде народа, Родината?
Кои избягаха във чужбината?
Кои изнесоха цяла България?
Кои я продадоха, кой прослави я,
като ромска държава, а не Ботева слава?
И нека да се смеят всички по света,
на новата България -Родината на малцинства.

Еврейски песни учим в шести клас,
фолклорът турски с инструмента саз,
Левски вече е в девета глуха,
.......н явно го издуха!!!
Османистика, ислямска култура,
на арменци, на роми дресура
с песните на Азис и Софи.....
Кой Българското мърси?

Стига с тези "вотове на недоверие" в парламента. Не пасем трева, всичко е театър, игра от ваша страна!
Българите -страхливи, търпеливи,
самоизяждат се, като скорпиони сиви.
Но аз не съм слива, уверявам ви в това,
ще се боря до последно за моите права!
Хайде отсечете мойта глава!
Довършете ме! Ваш е греха!

И
спрете "репортери" да ми пращате,
с УВОЛНЕНИЕТО ми да се захващате!
ДРУГ НИ ТРИЕ ОТ ЗЕМЯТА ,
НЕ СТЕ ВИЕ, НИТО БАБА ЗЛАТА!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Нед 29 Юни - 20:45

Сватбата

Най много и отиваше да се смее. И го правеше от сърце. Смееше се на простотията на хората. С тази трапчинка на лявата и бузка усмивкита и ставаше още по светла, по красива. Смехът и беше силен, звънлив, като камбана,тази, същата камбана на църквата до която живееше. Иначе на църква не ходеше. Изпитваше страх от многото икони и вътре въздухът не и стигаше. Миришеше и на тамян,на свещи и на що ли ...На празниците нямаше как, палеше по една свещица, но за здраве,за живите.За умрелите не виждаше смисъл да се пали. Не го разбираше това тичане всеки ден по църкви и палене на свещи от доста нейни познати и приятели. Вярваше в Бог, но най много вярваше в човек, в себе си. Знаеше, че каквото направи никой не можеше да и го направи и затова внимаваше. Стараеше се да не бърка, което беше невъзможно. Няма безгрешни хора на този свят. В това вярваше и го виждаше всеки ден.
Седна на пейката и зачака. Михаил не идваше, а обеща, че ще бъде точен.Тя знаеше, че така ще стане , но въпреки всичко дойде на срещата. Какво удоволствие му прави на бедната душица да се подиграва с нея? Явно така му харесваше. Беше от тези мъже , които се имаха за голямата работа. Тя го знаеше, но го желаеше. Беше и доста по млада от него, но преживяла какво ли не -много лъгана и пак, и пак прави грешка след грешка. Но този път няма да чака. Ето става и тръгва към църквата.Този път ще запали свещичка за себе си, само за себе си. Винаги е палила и за другите. Защо ли? Навярно от добро сърце.
Срещата им беше на пейката пред църквата и Светла пристъпи прага с желанието да бъде чута от всевишния. Омръзнаха и омразата и лъжите в този живот. Искаше да разбере как живеят отвън, там...оттатък. Виж, в това вярваше, вярваше ,че има друг живот след смъртта на Земята. Дали защото така и се искаше? Може би го свързваше с Космичното.
И...какво да види. В църквата течеше ритуал на сватба. Беше тихо, само гласът на свещеника ехтеше. Младоженците не бяха много млади, но явно щастливи. Държаха се за ръце и ....се целунаха.Точно тогава Светла видя...
-Мише, ти ли си?
Подпря се на първата колона , за да не падне. Нейният Михаил се женеше. Не, не може да е вярно. Този мъж просто прилича много на нейния приятел, пък и булката....Светла за първи път виждаше тази жена, това нейно пълно с лунички лице. Нямаше как да се приближи пък и нямаше сили. Шок. Това беше повече от шок. Близо месец излизаше с този човек и си мислеше, че го познава добре. Лъгал я е за дребни неща, закъсняваше за срещи, но чак дотам да стигне, не можеше да повярва. Не видя познат човек сред гостите на сватбата. Седна на най близкия стол и зачака. Ритуалът свърши и всички се отправиха към изхода на църквата. Светла изгуби глас. Опита се да каже името си, но не успя.Той, той беше. Но защо, защо го е направил? Той имаше чувства към нея, тя го усещаше и сега, когато си си срещнаха погледите. Подари и една тъжна усмивка .
-Как смее? Как смее да се прави на многостродален? Никой насила не може да го вкара в църквата.Той не обичаше да ходи там.Светла остана сама и хлипайки гледаше иконите пред себе си. Не можеше, нямаше сили да излезе навън. Отправи се към олтара и изведнъж изкреща:
-Има ли те, Господи? Ако те има защо позволяваш болката да разяжда душите на твоите чеда? Заплака, но тихо. Коленичи и дъхът и замря. Така остана близо час.Трябваше клисарят да я изведе навън, където слънцето силно печеше. Усмихваше и се.
-Я, какво хубаво момиче виждам в този светъл , празничен ден! Неделя е ,мила, защо си унила?
Пред нея стоеше Свилен - бившият и приятел. Както винаги изтупан и накичен с безброй пръстени и и дрънкулки по себе си.
-Здравей! -каза тихо Светла и се опита да се отдалечи от него.
-Не, няма да ми избягаш този път. Разбрах, знам всичко. Трябваше, миличко, това да се случи. Ти се подигра с мене, тогава.
Светла побягна към къщи и се молеше Земята да се отвори и да я погълне.Свилен се отказа да я гони, но се смееше така, както може да се смее само един нещастник, един подлец.Тя не искаше да мисли, не чуваше, не виждаше нищо. Бягаше, с все сила бягаше. Прибра се. Пусна си един душ. Свали щорите и се опита да заспи. Когато се събуди беше полунощ. Погледна се в огледалото и се изсмя на себе си. Видя
красивата си усмивка и изкреща :
-Ще живея и още как! Напук на всичко и на някои ще съм щастлива!
Взе дамската си чанта и изхвърча навън. В бара я чакаха нейните приятели. Беше забравила за рождения си ден. Цяла седмица ще празнува, ще се излекува.
-Дайте шампанското! Да пием, да се веселим, приятели! Животът е един тук на Земята. Нека го изживеем, като човеци!
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Нед 29 Юни - 20:55

Подарявам ти, Господи себе си

Подарявам ти , Господи, себе си!
Подарявам ти мойто сърце!
Само теб виждам пред себе си,
помогни ми да стана дете!
Свещ запалих, но пламъка гасне,
търся друга свещ, светлина,
не, не трябва , не ще угасне
във сърцето ми тази искра
на любов към теб, Господ Бог,
благодетел наш и съдник строг.
Храмът пълен е, ангели пеят,
звън камбанен навън ехти,
хора плачат от радост, не смеят,
да избършат своите сълзи.
Във ръката ми нафора грее,
косата ми черна блести,
а душата ми песен пее-
Ти пред мен, аз след теб, Господи!

http://youtube.com/watch?v=6hG9Cl541Do
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Нед 29 Юни - 20:58

"О, заблудени юроде....!"

Какво сте вие хора непризнателни,
предатели, изменници, клюкари,
към моите творби сте любознателни,
на чужда вяра кланяте се, на шалвари?!
Не мога Българи да ви наричам
и като вас чалми аз не обичам,
нито поезията на чужда вяра
във българско облечена без мяра!
Не мога аз да ви призная,
пътища далечни ви чертая,
кого вий славите,о, неразумни
човеци болни, слабоумни?!
Защо поддавате се на лукавство,
не виждате ли плегeядство,
налагат ви се мутри разни,
ограничени души празни
поддържат крадли поетеси
и разни блогърки метреси.
По чужда свирка вий танцувате,
със Българското днес мърсувате!

http://www.youtube.com/watch?v=C3rK71dR4lQ
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Нед 27 Юли - 9:54

БОЛИ

Нечия сянка след мене върви,
сърцето ранено плаче, кърви,
далече от близки, сама във безкрая
аз искам сама да остана и зная,
че някъде горе мойта звезда
свети и пази ме от зло и беда.
В сънища гонят ме бури, стихии
и раждам, прераждам се, огън и сили
неземни се борят с моето тяло,
което не пада духом и цяло
горещо, пламтящо кипи като лава-
вряща, кипяща. В мен болка остава.
Не могат срази ме бури и хали
и някои болни души взели дали,
не могат с мен да се борят и зная,
че най накрая ще дойде края
на дни злочести и зли сили,
които на дявола само са мили.
Около мен животинки рогати,
влечуги разни, хора сакати,
души бедни без огън и плам,
заради тях не ще изгоря, знам!
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: ОБИЧАМ ТЕ, МОРЕ!   Сря 27 Авг - 10:54

Обичам те, море,
безбрежно и красиво,
когато ме заливаш
с вълните си и мило
по мене ти разливаш,
бяла морска пяна,
обичам те и гледам
весела, засмяна....
Говориш, пееш с мене,
във вените кипиш,
аз знам, че като мене
не можеш да заспиш.
Синьо зелена песен
с теб, море, запявам
чайки ни пригласят,
до есента оставам.
Родена сред вълните,
там искам да живея,
прегърнала мечтите,
за теб, море, копнея!

http://zazz.bg/play:db7c1046

ЕТО ВАРИАНТИТЕ ОТ ПРЕПРАВЕНИТЕ МИ ПОСТОВЕ ЗА ЗЛАТА-ЕСЕН НАЙ ВЕЧЕ В БЛОГ БЕГЕ-НЕЙНАТА ГУБЕРНИЯ

ВИЖТЕ Я,ТИПИЧНА ХАСКОВСКА ЛИСИЦА,
КЪРДЖАЛИЙСКА, ТУРСКА ЖР.....,
С НОС ГОЛЯМ,С УСМИВКА МАЗНА,
ЛИЦЕМЕРКА,С ДУША -ПЛАЗМА!

ЗЛАТА,ЗЛОБНА БАБА ЗЛАТА,
РЕВЕ ЗА МОЯТА ЗАПЛАТА,
НО И НА ДЕЦАТА МИ СЕ ТЪКМИ
С ТУРСКА БАКЛАВА И КЪТМИ!
ПОЕТЕСА МИ БИЛА, А Е ПЛАГИАТКА,
ДУМИ СБИРА СЪЧЕТАВА
ОТ ТУК И ТАМ ГИ СКАЛЪПЯВА
ПОСЛЕ КНИЖКИТЕ СИ ПРАВИ
БЪЛГАРИНА С ЧУЖДО ДАВИ.
УЖ ПРИРОДА Я ВЪЛНУВА,
ПЕЙЗАЖИ ЛУННИ И БЛЕНУВА,
КАРИЕРИСТКА Е ОТ КЛАСА
И ВСИЧКО ПРАВИ ТЯ НА МАСА,
ПАРИ И ВСИЧКО ТАМ ПРЕДЛАГА,
САМИЯТ ДЯВОЛ И ПОМАГА!
ДЕЦАТА МИ ОТ МЕН ОТБЛЪСНА
И ОТ ХОРАТА -ИЗКУСНА
ХИТРА, ХАСКОВСКА ЛИСИЦА,
КЪРДЖАЛИЙСКА СНАХА,ЖР......!
ПРИЗОВАВАМ МОЯТ БОГ,
А НЕ НЕЙНИЯТ АЛАХ,
НЕКА БЪДЕ СЪДНИК СТРОГ,
НО ЖИВА СЪМ УМРЯХ
САМО В НЕЙНИТЕ ПРЕДСТАВИ,
ОТ ЗАВИСТ, ЗЛОБА ТЯ СЕ ДАВИ...ДАВИ..ДАВИ!
ЗЛАТКА МИТЕВА -родена в Кърджали, снаха в Хасково по комунистическо време работи в общината с кмета турчин на Хасково и с колегите на сина ми, който не работи и не е работил в община Хасково, но е зависим от ТЯХ! СИНЪТ МИ, КОЙТО НЕ СЕ КАЗВА ПЕТЪРЧО, НИТО ГАСИ ПОЖАРИ! ЯСНА ЛИ СЪМ, ИВАНЧОВЦИ И МАНГАЛЧОВЦИ ОТ blog.bg?!

НАБЛЪСКАХТЕ ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕ ТА И НА ДЕЦАТА МИ МОЗЪЦИТЕ, ЧЕ МАЙКА ИМ Е ЛУДА. О
ЩЕ СЕ СЪДИМ, НО ТОЗИ ПЪТ ИСТИНСКИ И НE НА ЕДНО МЯСТО И ПРЕД БОГА! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЕДИНСТВЕНАТА ТИ ОСТАНАЛА ДЪЩЕРЯ ДА ТЕ НАПУСНЕ, КАКВОТО СТОРИ С МОЯТА И СИНЪТ МИ
ЗА МЕНЕ СИ НИЩО, ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО .

http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/013869 ... 7902_l.jpg

Ето я Злата в Плевен и от в моя квартал-параклиса и това ли е случайно , липсва само моята ученичка тук! Греховете ТИ Злато и на оня свят ще ги плащат поколенията ти!
Я да видим сега кой още се страхува от мене
и от кое по точно в мене? От езика ми, нали? С дъщеря ми се справихте, колко му е, чичко Пайнер за пари прави всичко, дори убива души! Дали пък само души? Със сина ми също, та него Петканов го изпрати в леговището на звяра - Хасково-на 20 минути от Димитровград откъдето мИ натресоха и снаха. Ами Злата? Боже тази чужда, крадлива ....си е загубилра дъщерята и направи така ,че и моите да откъсне от мене !Злато ! АКО СТАНЕ НЕЩО С МЕНЕ И ДЕЦАТА МИ, ЩЕ СЕ СЪДИМ И НЕ МОЖЕ ДА ТЕ СПАСИ ДОРИ ДОГАН И ВЕЖДИ РАШИДОВ. НАЙ МАЛКО ПЪК ТВОИТЕ ПРИЯТЕЛИ -СТАРЧОЦИ ИЗКУКАЛИ. ТИ СИ НАЙ ЗЛАТА ЖЕНА ,КОЯТО ПОЗНАВАМ, АКО СИ ВЕЧЕ ЖЕНА, ЩОТО ОСТАРЯ, ЗЛОБО НЕЩАСТНА! НЕ СЪМ ТИ АЗ ВИНОВНА ,ЧЕ СИ ЗАГУБИЛА ДЪЩЕРЯ СИ НА ВРЕМЕТО, КОГАТО НЕ СМЕ СЕ ПОЗНАВАЛИ! ГОНИ МЕ, ХАЙДЕ, НЕ СПИРАЙ -НАЛИ ТОВА ПРАВИШ С ОНОВА КАЗАНЛЪШКИ ПСИХО ...докторче - КИРЧО ЧЕРНОКОЖИ! ВСЕ НЯКОЙ ЩЕ ВИ СПРЕ ,НЯМА ДА СЪМ АЗ ЩОМ ТОВА ТЕ УСПОКОЯВА.

А в сибира и елмаз,където си дошла след мене-това модовете го виждат, където си дадох един от телефоните и то не в постове,направо е взет и разпространен в цяла България
по всички възможни медии, та и вестници. Резил, но не за мене, драги, а за тези злобните и грозни женици,за обратните мъжлета по сайтове и гевезета! Оправдават се,че го правят , за да ме дразнят,но на практика се страхуват от мене.
Това заради което заклаха и Полина-
те поне така си мислят.
Полина просто се оттърва от тази гнусна,
завистлива пасмен -чалгарките!
И така не мога да се регистрирвам вече в никакви сайтове за запознанства,
а от литературните масово ме трият ...всеки ден.
Явно преча на "красавиците","кадърните"...
повечето от които в интернета са
туркини и мангалки, невръстни ученички, перверзници и осъждани, НА ЗЛАТКА КЪРДЖАЛИЙСКА!
ЕТО МОИ КОМЕНТАРИ В ДРУГИ САЙТОВЕ, КЪДЕТО ЗЛАТА
ДОЙДЕ ЗАРАДИ МЕНЕ. И ТАМ СЕ НАВРЯ ПОД КОЖАТА НА МОДОВЕТЕ И С ПОМОЩТА НА ХАКЕРЧЕТА ПРЕПРАВЯХА КАКТО И ТУК В БЛОГ БЕГЕ МОИТЕ СТАТИИ И СТИХОВЕ, ЗА ДА МЕ ИЗКАРАТ НЕАДЕКВАТНА. А ТОВА ЧЕ КРАДАТ И ДЕЦАТА ГО ЗНАЯТ.

СЕГА ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ И ВИЕ АДМИНИ, ЧЕ В ИНТЕРНЕТА ЩЕ ПИША НАЙ ВЕЧЕ ЗА НЕЯ -ЗЛАТКА МИТЕВА РОДЕНА В КЪРДЖАЛИ "БЪЛГАРКА" ..ХИ, ХИ, НО ПРЕЦАКАЛА МНОГО ТАЛАНТЛИВИ И ПО ДОБРИ ОТ НЕЯ НЕ САМО В ПОЕЗИЯ, АМИ И ТАМ В ХАСКОВО В ОБЩИНАТА, КЪДЕТО ИЗРАБОТВА И СИНА МИ.ВСЪЩНОСТ В ХАСКОВО Е СНАХА, НО ПРОДУЦЕНТ И Е ПАК ЧЕРНИЧЪК ПРИЯТЕЛ ЛЕКО КАЗАНО КИРИЛ ОТ КАЗАНЛЪК-ПСИХО..ТЕРАПЕВТ, СЛАГАЧ НА ДАКОТА, МЕКО КАЗАНО СЛАГАЧ. ТЯ -ЗЛАТКА -есен, КОЯТО СТОИ ТУК В СИБИРА ЗА ИНТРИГИ САМО И ЦЕЛИ ДА МЕ ПРОГОНИ И ИЗОЛИРА-УМЕЕ ГО ИДЕАЛНО, ТЯ НЕ Е БЪЛГАРКА . НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ НАИВНИ И ГЛУПОВАТИ. ВИЖТЕ ЦИГАНИТЕ КАК СЕ ЗАЩИТАВАТ И КОЛКО СА ХИТРИ, БЪЛГАРИТЕ СЕ САМОИЗЯЖДАТ ДОРИ ПОЛИТИКАНИТЕ И ТО ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ.
И ПОНЕЖЕ ЗНАМ ,ЧЕ ГРУПИТЕ МИ ЩЕ СЕ ИЗТРИЯТ ЗАРАДИ НЕЯ НАЙ ВЕЧЕ И ПОДЛОГИТЕ И ТУК, АЗ ЩЕ ТОВА ТУК ЩЕ ГО ПУСКАМ НЕ САМО И В ЛИЧНИЯ СИ САЙТ, ПОЗНАЙТЕ КЪДЕ ОЩЕ И ТО НЕ НА ЕДНО МЕСТО. ИМАМ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ОТ НЕЯ , НЕ ХОДЯ ПО СТАРЧОЦИ, АКО СЕ ПРЕЖАЛЯ НЯМА И ДА РАЗБЕРЕТЕ, ПАК СИ МЕ СЛЕДЕТЕ, НО ЗА СТАРЦИ НЕ МЕ КЛЮКАРЕТЕ!

Няма да редактирвам, защото знам че пак ще го преправите-СЛАВА БОГУ ,ЧЕ НА ДРУГИТЕ МЕСТА, КЪДЕТО ЩЕ ПУСКАМ НЕ МЕ ПРЕПРАВЯТ И ТРИЯТ ТАКА. НЕ Е блог беге -то там е турско циганска губерния начело с Злата -"българката" Стефан и Веско Асеновградски .

Няколкото мои уж истински бивши интернет приятели и приятелки направихте вашият избор -ЛОШИТЕ, не мене! Дали защото така ВИ харесва или ПРОСТО ЗАЩОТО ЛОШИТЕ СА ПОВЕЧЕ И ДУМАТА ИМ СЕ СЛУША ДОРИ ТУК ТОВА СИ Е ЗА ВАША СМЕТКА, ПРЕДАТЕЛИ! Елена и цяла дузина са нападнали и засипват с коментари и писма моите малко приятели , а Пейо, който се познава с Пайнера,а и оня от Раднево -Иванчо се подвряха под кожата на НАЙ ДОБРАТА МИ ПРИЯТЕЛКА ТУК -ЕВА.Пишат ми доста хора начело с Николета как се говори и се пише в скайпове и по телефони как се агитират хората да ме отбягват тук и вече си личи-почти съм изолирана НООООООО СЛАВА БОГУ ОТ ПРОДАЖНИЦИ И ИЗМЕННИЦИ ПРИЯТЕЛИ И ОТ ЗЛИ ХОРА, КАТО ЗЛАТКА ОТ ХАСКОВО ,КОЯТО Е ТУК ,ЗА ДА МИ ПРЕЧИ И ОТБЛЪСКВА С ИНТРИГИ ХОРАТА ОТ МЕНЕ, КАКТО СТОРИ И В БЛОГ БЕГЕ.СЕГА СЕ ШИРИ ЧУЖДИЦАТА ТАМ И СЕ КЕФИ, ЧЕ МЕ ИЗТРИХА ЗАРАДИ НЕЯ. АЛО, ВСИЧКО ДО ВРЕМЕ, НАЙ ДОБРЕ СЕ СМЕЕЕ ПОСЛЕДНИЯТ!
Е, добре -искате по план графика и сценария на ЕСЕН -ЗЛАТКА МИТЕВА-помакиня ли туркиня ли, но не и българка да ме изолирате . Без дузината зли и продажницит , фалшивити мои бивши приятелки и приятели , и без вас ЩЕ ДИШАМ! НЕЗАВИСИМО В КОЙ САЙТ! ТЪРЧИТЕ ПО МЕНЕ И КЪДЕТО ИДА ВСЕ ИНТРИГИ , ДОКАТО НЕ МЕ ИЗГОНИТЕ ДОБРОВОЛНО ИЛИ НЕ! ПИСНА МИ ОТ КОРУМПИРАНИ И ГЛУПАЦИ!

А ТИ, ЗЛАТО, ДА ТИ СЕ СЛУЧИ ТОВА У ВАС, КОЕТО СТОРИ НА МОИТЕ ДЕЦА -НА СИНА МИ В ХАСКОВО И НА ДЪЩЕРЯ МИ , НА КОЯТО ПИШЕШЕ ПИСМА И Я НАСТРОЙВАХТЕ С МИТЬО ПАЙНЕРСКИ СРЕЩУ МЕНЕ! МОЯТА ОТКРАДНАХТЕ И МАЧКАТЕ СИНА МИ, ОЖЕНИХТЕ ГО ЗА ОТ ВАС ИЗБРАНА ТАМОШНА -ДИМИТРОВГРАДСКА..... ВИЕ ЗЛОБНИ ПЛЕВЕНЧАНИ НАЧЕЛО С АДВОКАТКАТА ПРИЯТЕЛКА НА УБИЙЦАТА НА МАМА КАК Я МИСЛИТЕ? У ВАС ДА ДОДЕ СЪЩОТО ,КОЕТО У ДОМА МИ ДОКАРАХТЕ! ВИЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТА ДА ИМАТЕ ДЕЦА И НЯМА ДА ГИ ИМАТЕ. ПОСЕГНАХТЕ И ПОСЯГАТЕ НА ЧУЖДИТЕ. ПРОКЛЕТИ ДА СА И РЪЧИЧКИТЕ , КОИТО МИ ПРЕПРАВЯХТЕ В ЖУПЕЛ БЛОГ БЕГЕ ЦЕЛИ ДУМИ И ИЗРЕЧЕНИЯ. НЕ МОЖЕТЕ ДА НАКАРАТЕ ХОРАТА ДА ВИ ПОВЯРВАТ. НИКОЙ НЕ ВЯРВА ЧЕ ОНЕЗИ ТРИ БЛОГА НА СЕКИРАТА В БЛОГ БЕГЕ, КОИТО ВИЕ АДМИНИТЕ СТЕ НАПРАВИЛИ СА МОИ, ЗАЩОТО ВСИЧКИ ЗНАЯТ ЧЕ БЛОГ БЕГЕ Е БАЩИНИЯ НА МОИТЕ ВРАГОВЕ МАНГАЛИ, ТУРЦИ И ПОМАЦИ НАЧЕЛО С esen - ЗЛАТА И cefulesteven -СТЕФАН, както и кучето им leif ,който и анкета прави срещу мене. ВСИЧКИ СЕГАШНИ МОДОВЕ И АДМИНИ НА БЛОГ БЕГЕ НОСИТЕ ГОЛЯМ ГРЯХ КЪМ МЕНЕ И МОЕТО СЕМЕЙСТВО .ТОВА, КОЕТО СТОРИХТЕ С МЕНЕ ИМЕТО МИ И ДЕЦАТА МИ У ВАС ДА ДОДЕ И В ТУРСКО ЦИГАНСКИЯТ ВИ САЙТ -BLOG.BG!

ПОКАЗВАТЕ НАВСЯКЪДЕ НА ВСИЧКИ, ЧЕ СПИРАТЕ БЪЛГАРСКОТО, А ДАВАТЕ ХОД НА ЧУЖДИЦАТА ПРИ ТОВА, КОЯТО УБИВА МОИТЕ, А ЕДИН ДЕН И ВАШИТЕ ДЕЦА! ЗНАЕТЕ ,ЧЕ ИНТЕРНЕТА Е ГОЛЯМ !
ХОРА, блогът ми - jupel.blog.bg е манипулиран-ВЕЧЕ ИЗТРИТ!ПАЗЯТ СИ КОЖИТЕ, ЗВЕРОВЕТЕ.БОГА МИ, БЛОГ БЕГЕ Е ПЪЛЕН С ЗВЕРОВЕ! ПАЗЕТЕ СЕ ИЛИ БЯГАЙТЕ!
Тези които ме познават знаят как пиша и какво не бих написала. ТОВА , КОЕТО СЕ ПРАВИ ТУК С МЕНЕ И С ПОСТОВЕТЕ МИ Е ПОВЕЧЕ ОТ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
ОТВРАТЕНА, ИЗУМЕНА СЪМ СЪМ ОТ ТАКАВА ВАРВАРЩИНА!
А ТИ ЗЛАТО, ВОЙНАТА НИ ПРОДЪЛЖАВА В ИНТЕРНЕТА И НА ОНЯ СВЯТ АКО ТРЯБВА,
А ТУК СЛЕД КАТО САМА СЕ ПРАВИШ НА ПРИМАТА РАНО ИЛИ КЪСНО ИСТИНАТА ЩЕ ИЗЛЕЗНЕ НАЯВЕ-ЧУЖДИЦАТА В БЪЛГАРИЯ ЩЕ СИ ГО ПОЛУЧИ-
ГОСПОД Е БЪЛГАРИН.
ЩЕ ДОЖИВЕЯ И ПАДЕНИЕТО ТИ ! УБЕДЕНА СЪМ!

И СЕГА МИ ПРЕПРАВЕТЕ ПОСТА, БЕЗБОЖНИЦИ!

Последната промяна е направена от секирата на Вто 16 Мар - 23:09; мнението е било променяно общо 4 пъти
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Сря 27 Авг - 16:16

МОЕ МОРЕ

Плискат вълните и галят брега,
мои са дните с тъга и нега.
При теб , море, оставам от днес,
ще чакам, ще моля за добра вест.
Зимата кротко с теб ще заспя,
в водите солени или на брега.
Черно море, червено ме палиш,
като дете в мене се галиш,
говориш ми, радваш се с мене и пееш,
с моята болка , море, живееш.
Обичам те мое море прекрасно,
бурно, спокойно, красиво и властно,
ти ми даряваш любов, красота,
вяра и сила, дух, Свобода!

И тази нощ прегръща ме морето,
вълните нежно галят ме и ето
в целувка със солената вода,
потъвам в него, във безкрайността,
където ме влече покоя
и дълбините морски, моя
живот бих с радост подарила
и бих прегърнала пенлива
вълна синьо зелена бяла....
нека ме погълне цяла!

И този ден ще се печа в тревата,
а ивицата -бреговата,
шезлонгите, чадъри.....спят,
спасителите също спят!
Тъй далече е водата,
на мен добре ми е в тревата
при кърлежите и бодила....
ела да видиш, майко мила!
Аз не съм предубедена,
а гледам с болка и сломена
безумието на тоз народ,
заспал, страхлив, останал роб,
в който явно надделява
чужда кръв и чужда вяра!
Гледам, плача, не се чудя,
не мога никой да събудя
от сън вековен и презряна
нека за някои остана!

http://www.vbox7.com/play:1dbab8c3

Студено ми е Кичке,
студена е душата,
стопли ме с тази песен,
снегът и планината.
Разбираш , мила моя,
на пръсти се броим,
българска неволя....
Дали ще устоим?!

Приеми ме моля те , море,
прегърни ме и залей ме цяла,
аз мечтая още от дете
с теб да бъда, да съм чайка бяла.
Ще летя над тебе, ще кръжа,
водите ти солени ще целувам,
в теб съм влюбена, не те лъжа,
ще потъвам и пак ще изплувам.
Толкова те чувствам близко,
живо, мило, ти ме мамиш,
сякаш в огледало чисто
се оглеждам, ти ме каниш....
Моля те, море, вземи ме,
знам че можеш, разбери ме,
във водата е покоя,
аз съм твоя, само твоя!

"И днес няма свободни места,
къде да си печа ...а?"
Праплака с болка кака Гинка,
останала в къщи саминка.
Свободни зони по плажовете няма,
купени са, пародия голяма!
Този търпелив народ
ще си остане вечно роб!
Дюни е космически обект,
да идеш там е чудо, взет
е тъй и много други
от политиците ни за заслуги,
а бизнесмените , какво ги бърка,
парите си не знаят, мърка
котенце на всеки във краката
и тъй нататък.....истина позната!
Морето българско е , то се знае,
поне брегът ни, ще познае
ли някой колко българи летуват
и колко за море сънуват?
В магазините ни вече,
дори чехите крадат,
видях и друго....мече,
и куче как на плажа спят!
Морето не е до колене,
но, Боже, дявол да го вземе,
нали не е за шепа хора?
Очи тежат ми от умора,
последна глътка въздух взимам,
за кой ли път вече умирам?!

Хотел ДриймБей
http://pochivka.bg/o-2621-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B1%D0%B5%D0%B9
Има и още, като "Сиринити бей" и не само в Царево!
Елате в Синеморец и Резово , където са именията на "патриота" Жорж Ганчев и много наши политици. Лозенец е губерния на определени кръгове най вече от София. Черноморието е залято от Софиянци. Повечето идват всяка събота и неделя, не ги бърка газта и бензина, нито високите цени по морето. Едни и същи толерирани познайте от кои попфолк певици са плъзнали ,като кърлежи в курортните градчета най вече ,като Приморско и Созопол. Бургас......там е ужас!!!

http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=214&Itemid=27

Нечия сянка след мене върви,
сърцето ранено плаче, кърви,
далече от близки, сама във безкрая
аз искам сама да остана и зная,
че някъде горе мойта звезда
свети и пази ме от зло и беда.
В сънища гонят ме бури, стихии
и раждам, прераждам се, огън и сили
неземни се борят с моето тяло,
което не пада духом и цяло
горещо, пламтящо кипи като лава-
вряща, кипяща. В мен болка остава.
Не могат срази ме бури и хали
и някои болни души взели дали,
не могат с мен да се борят и зная,
че най накрая ще дойде края
на дни злочести и зли сили,
които на дявола само са мили.
Около мен животинки рогати,
влечуги разни, хора сакати,
души бедни без огън и плам,
заради тях не ще изгоря, знам!

СПАСИ НИ, ГОСПОДИ!
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 13 Сеп - 20:32

СПАСЕНИЕ

Обичам си Родината красива,

обичам я, рожденна майка мила,
но на народа си не мога да простя
овчедушието и как да спя,
като ме будят бури, хали,
пожар в сърцето гори, пали
ме огънят горещ! В морето
спасение намира ми сърцето!

ЩЕ НИ ИЗТРИЯТ ОТ ЗЕМЯТА ТУРЦИ, МАНГАЛИ ХИТРИ,КАТО БАБА ЗЛАТA

ЗЛАТКА МИТЕВА -родена в Кърджали, снаха в Хасково по комунистическо време работи в общината с кмета турчин на Хасково и със сегашните колеги и началници на сина ми, който е зависим от ТЯХ!

http://m.sibir.bg/uploads_bg/blog/0138694/img_138694_416610_b.jpg?

ВИЖТЕ Я,ТИПИЧНА ХАСКОВСКА ЛИСИЦА,
КЪРДЖАЛИЙСКА, ТУРСКА ЖР.....,
С НОС ГОЛЯМ,С УСМИВКА МАЗНА,
ЛИЦЕМЕРКА,С ДУША -ПЛАЗМА!

ЗЛАТА,ЗЛОБНА БАБА ЗЛАТА,
РЕВЕ ЗА МОЯТА ЗАПЛАТА,
НО И НА ДЕЦАТА МИ СЕ ТЪКМИ
С ТУРСКА БАКЛАВА И КЪТМИ!
ПОЕТЕСА МИ БИЛА, А Е ПЛАГИАТКА,
ДУМИ СБИРА СЪЧЕТАВА
ОТ ТУК И ТАМ ГИ СКАЛЪПЯВА
ПОСЛЕ КНИЖКИТЕ СИ ПРАВИ
БЪЛГАРИНА С ЧУЖДО ДАВИ.
УЖ ПРИРОДА Я ВЪЛНУВА,
ПЕЙЗАЖИ ЛУННИ И БЛЕНУВА,
КАРИЕРИСТКА Е ОТ КЛАСА
И ВСИЧКО ПРАВИ ТЯ НА МАСА,
ПАРИ И ВСИЧКО ТАМ ПРЕДЛАГА,
САМИЯТ ДЯВОЛ И ПОМАГА!
ДЕЦАТА МИ ОТ МЕН ОТБЛЪСНА
И ОТ ХОРАТА -ИЗКУСНА
ХИТРА, ХАСКОВСКА ЛИСИЦА,
КЪРДЖАЛИЙСКА СНАХА,ЖР......!
ПРИЗОВАВАМ МОЯТ БОГ,
А НЕ НЕЙНИЯТ АЛАХ,
НЕКА БЪДЕ СЪДНИК СТРОГ,
НО ЖИВА СЪМ УМРЯХ
САМО В НЕЙНИТЕ ПРЕДСТАВИ,
ОТ ЗАВИСТ, ЗЛОБА ТЯ СЕ ДАВИ...ДАВИ..ДАВИ!

kkjk

Защо си криеш, Злато, снимките с зарибените загубенячки? Нали ти си ги сложила в сибир беге, а сега ги триеш и ми слагаш мазната си лисича физиономия на платно на лодка, ами да като не ставаш за птица мина и на вода. Я си стой в шумата есенна там, бабо!

Тази снимка е от сибира и знам че ще я изтрият, но все тая -нета е пълен снейните завистливи очички. РУСАТА Е ПЕТЯ ХАСКОВСКА, КОЯТО ЧЕРНАТА ЗЛАТКА МИ Я ИЗПРАТИ НА СРЕЩА КОГАТО БЯХ В ХАСКОВО ПРИ СИНА СИ, ДА МЕ ПРОУЧИ! ВИЖТЕ ГИ ДВЕТЕ ЗЛОБАРКИ КОЛКО СИ ПРИЛИЧАТ ПО ПРОСТОТИЯ!

ЗЛАТКЕ, ТОВА КОЕТО СТОРИ НА ДЕЦАТА МИ ОСОБЕНО ДЕТО ПОБОЛИ ДЪЩЕРЯ МИ НАЙ ВЕЧЕ С ПИСМАТА СИ СРЕЩУ МЕНЕ, СЪЮЗИ СЕ С ЧАЛГАРКИТЕ И ЗАВИСТЛИВИ ПЛЕВЕНЧАНИ, ТА И ДЕНИЦА МОЯТА УЧЕНИЧКА И ...ТОВА ДА ТИ СЕ ВРЪЩА !

НАБЛЪСКАХТЕ ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕ ТА И НА ДЕЦАТА МИ МОЗЪЦИТЕ, ЧЕ МАЙКА ИМ Е ЛУДА, ОХ, ГАДИНО ПРОКЛЕТА ДА СИ!
ЩЕ СЕ СЪДИМ, НО ТОЗИ ПЪТ ИСТИНСКИ И ЕН НА ЕДНО МЯСТО ИИИИИИ ПРЕД БОГА!ОСОБЕНО АКО СТАНЕ НЕЩО С ДЪЩЕРЯ МИ И СИНА МИ-ОЩЕ НЕЩО! ХАЙДЕ ВИКАЙ ГО ТВОЯТ бог И ТИ, НО НЯМА ДА ТЕ ЧУЕ, ЗАЩОТО ТИ СИ ИМАШ ДРУГ БОГ И МОЯТ БОГ ИСУС ЗНАЕ КОЙ Е ТВОЯТ, ЗЛОБАРКЕ! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЕДИНСТВЕНАТА ТИ ОСТАНАЛА ДЪЩЕРЯ ДА ТЕ НАПУСНЕ, КАКВОТО СТОРИ С МОЯТА И СИНЪТ МИ ТАМ МАЛТРЕТИРАТЕ И МАНИПУЛИРаТЕ, ВЕЩИЦЕ!МРАЗЯ ТЕ? НЕЕЕЕЕЕЕ...!
ЗА МЕНЕ СИ НИЩО, ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО .
ЗАТОВА ПРИЗОВАВАМ ГОСПОД!?
ТОЙ, САМО ТОЙ ВИЖДА НЕВИДИМОТО, САМО ТОЙ СЕ СПРАВЯ С ВЕЩИЦИ, КАТО ТЕБЕ И ТЕЗИ ОКОЛО ТЕБЕ ЗОМММБИРАНИ НЕЩАСТНИЦИ!

http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/0138694/img_138694_1467902_l.jpg

Ето я Злата в Плевен и от в моя квартал-параклиса и това ли е случайно , липсва само моята ученичка тук! Греховете ТИ Злато и на оня свят ще ги плащат поколенията ти!

Я да видим сега кой още се страхува от мене
и от кое по точно в мене? От езика ми, нали? Па и акъла ми. С дъщеря ми се справихте, колко му е, чичко Пайнер за пари прави всичко, дори убива души! Дали пък само души? Със сина ми също, та него Петканов го изпрати в леговището на звяра - Хасково-на 20 минути от Димитровград откъдето му натресоха и снаха.Ами Злата? Боже тази чужда, крадлива ....
си е загубилра дъщерята и направи така ,че и моите да откъсне от мене !
Злато ! АКО СТАНЕ НЕЩО С МЕНЕ И ДЕЦАТА МИ, ЩЕ СЕ СЪДИМ И НЕ МОЖЕ ДА ТЕ СПАСИ ДОРИ ДОГАН И ВЕЖДИ РАШИДОВ!!!! НАЙ МАЛКО ПЪК ТВОИТЕ ЛЮБОВНИЦИ -СТАРЧОЦИ ИЗКУКАЛИ. ТИ СИ НАЙ ЗЛАТА ЖЕНА ,КОЯТО ПОЗНАВАМ, АКО СИ ВЕЧЕ ЖЕНА, ЩОТО ОСТАРЯ, ЗЛОБО НЕЩАСТНА! НЕ СЪМ ТИ АЗ ВИНОВНА ,ЧЕ СИ ЗАГУБИЛА ДЪЩЕРЯ СИ НА ВРЕМЕТО, КОГАТО НЕ СМЕ СЕ ПОЗНАВАЛИ! ГОНИ МЕ, ХАЙДЕ, НЕ СПИРАЙ -НАЛИ ТОВА ПРАВИШ С ОНЯ КАЗАНЛЪШКИ ПСИХО ...докторче - КИРЧО ЧЕРНОКОЖИ! ВСЕ НЯКОЙ ЩЕ ВИ СПРЕ ,НЯМА ДА СЪМ АЗ ЩОМ ТОВА ТЕ УСПОКОЯВА.

А в сибира и елмаз,където си дошла след мене-това модовете го виждат, където си дадох един от телефоните и то не в постове,
направо е взет и разпространен в цяла България
по всички възможни медии, та и вестници. Резил, но не за мене, драги, а за тези злобните и грозни женици,за обратните мъжлета по сайтове и гевезета! Оправдават се,че го правят , за да ме дразнят,но на практика се страхуват от мене.
Това заради което заклаха и Полина-
те поне така си мислят.
Полина просто се оттърва от тази гнусна,
завистлива пасмен -чалгарките!
И така не мога да се регистрирвам вече в никакви сайтове за запознанства,
а от литературните масово ме трият ...всеки ден.
Явно преча на "красавиците","кадърните"...
повечето от които в интернета са
туркини и мангалки, невръстни ученички, перверзници и осъждани, НА ЗЛАТКА КЪРДЖАЛИЙСКА!

СЕГА ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ ВИЕ АДМИНИ, ЧЕ ТУК ЩЕ ПИША НАЙ ВЕЧЕ ЗА НЕЯ-ЗЛАТКА МИТЕВА РОДЕНА В КЪРДЖАЛИ "БЪЛГАРКА" ..ХИ, ХИ,НО ПРЕЦАКАЛА МНОГО ТАЛАНТЛИВИ И ПО ДОБРИ ОТ НЕЯ НЕ САМО В ПОЕЗИЯ, АМИ И ТАМ В ХАСКОВО В ОБЩИНАТА, КЪДЕТО ИЗРАБОТВА И СИНА МИ.ВСЪЩНОСТ В ХАСКОВО Е СНАХА, НО ПРОДУЦЕНТ И Е ПАК ЧЕРНИЧЪК ПРИЯТЕЛ ЛЕКО КАЗАНО КИРИЛ ОТ КАЗАНЛЪК-ПСИХО..ТЕРАПЕВТ, СЛАГАЧ НА ДАКОТА, МЕКО КАЗАНО СЛАГАЧ. ТЯ -ЗЛАТКА -есен, КОЯТО СТОИ ТУК В СИБИРА ЗА ИНТРИГИ САМО И ЦЕЛИ ДА МЕ ПРОГОНИ И ИЗОЛИРА-УМЕЕ ГО ИДЕАЛНО, ТЯ НЕ Е БЪЛГАРКА . НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ НАИВНИ И ГЛУПОВАТИ. ВИЖТЕ ЦИГАНИТЕ КАК СЕ ЗАЩИТАВАТ И КОЛКО СА ХИТРИ, БЪЛГАРИТЕ СЕ САМОИЗЯЖДАТ ДОРИ ПОЛИТИКАНИТЕ И ТО ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ.
И ПОНЕЖЕ ЗНАМ ,ЧЕ ГРУПИТЕ МИ ЩЕ СЕ ИЗТРИЯТ ЗАРАДИ НЕЯ НАЙ ВЕЧЕ И ПОДЛОГИТЕ И ТУК, АЗ ЩЕ ТОВА ТУК ЩЕ ГО ПУСКАМ НЕ САМО И В ЛИЧНИЯ СИ САЙТ, ПОЗНАЙТЕ КЪДЕ ОЩЕ И ТО НЕ НА ЕДНО МЕСТО. ИМАМ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ОТ НЕЯ , НЕ ХОДЯ ПО СТАРЧОЦИ, АКО СЕ ПРЕЖАЛЯ НЯМА И ДА РАЗБЕРЕТЕ, ПАК СИ МЕ СЛЕДЕТЕ, НО ЗА СТАРЦИ НЕ МЕ КЛЮКАРЕТЕ!

Няма да редактирвам, защото знам че пак ще го преправите-СЛАВА БОГУ ,ЧЕ НА ДРУГИТЕ МЕСТА, КЪДЕТО ЩЕ ПУСКАМ НЕ МЕ ПРЕПРАВЯТ И ТРИЯТ ТАКА. НЕ Е блог беге -то там е турско циганска губерния начело с Злата -"българката" Стефан и Веско Асеновградски .

АКО МЕ ИЗТРИЕТЕ ВАШ Е ПРОБЛЕМА, ПОКАЗВАТЕ НА ВСИЧКИ, ЧЕ СПИРАТЕ БЪЛГАРСКОТО, А ДАВАТЕ ХОД НА ЧУЖДИЦАТА ПРИ ТОВА, КОЯТО УБИВА МОИТЕ, А ЕДИН ДЕН И ВАШИТЕ ДЕЦА! ЗНАЕТЕ ,ЧЕ ИНТЕРНЕТА Е ГОЛЯМ И КЪДЕТО И ДА ИДА ЕДНИ И СЪЩИ МИ ПОДАВАТ, ПОДАВАТТТ...... ЕДИН ГОЛЯМ ......!
ОТВРАТ!

ЩЕ НИ ИЗТРИЯТ ОТ ЗЕМЯТА ТУРЦИ, МАНГАЛИ ХИТРИ,КАТО БАБА ЗЛАТA !
Няколкото мои уж истински бивши интернет приятели и приятелки направихте вашият избор -ЛОШИТЕ, не мене! Дали защото така ВИ харесва или ПРОСТО ЗАЩОТО ЛОШИТЕ СА ПОВЕЧЕ И ДУМАТА ИМ СЕ СЛУША ДОРИ ТУК ТОВА СИ Е ЗА ВАША СМЕТКА, ПРЕДАТЕЛИ! Елена и цяла дузина са нападнали и засипват с коментари и писма моите малко приятели , а Пейо, който се познава с Пайнера,а и оня от Раднево -Иванчо се подвряха под кожата на НАЙ ДОБРАТА МИ ПРИЯТЕЛКА ТУК -ЕВА.Пишат ми доста хора начело с Николета как се говори и се пише в скайпове и по телефони как се агитират хората да ме отбягват тук и вече си личи-почти съм изолирана НООООООО СЛАВА БОГУ ОТ ПРОДАЖНИЦИ И ИЗМЕННИЦИ ПРИЯТЕЛИ И ОТ ЗЛИ ХОРА, КАТО ЗЛАТКА ОТ ХАСКОВО ,КОЯТО Е ТУК ,ЗА ДА МИ ПРЕЧИ И ОТБЛЪСКВА С ИНТРИГИ ХОРАТА ОТ МЕНЕ, КАКТО СТОРИ И В БЛОГ БЕГЕ.СЕГА СЕ ШИРИ ЧУЖДИЦАТА ТАМ И СЕ КЕФИ ,ЧЕ МЕ ИЗТРИХА ЗАРАДИ НЕЯ--АЛОООООО, ВСИЧКО ДО ВРЕМЕ, НАЙ ДОБРЕ СЕ СМЕЕЕ ПОСЛЕДНИЯТ!
Е, добре, искате по план графика и сценария на есен Златка Митева от Хасково, но родена в Кърджали -помакиня ли туркиня ли, но не и българка мене българката да ме изолирате . Без дузината зли и продажни , фалшиви мои бивши приятелки и приятели , и без вас ЩЕ ДИШАМ! НЕЗАВИСИМО В КОЙ САЙТ! ТЪРЧИТЕ ПО МЕНЕ И КЪДЕТО ИДА ВСЕ ИНТРИГИ , ДОКАТО НЕ МЕ ИЗГОНИТЕ ДОБРОВОЛНО ИЛИ НЕДОБРОВОЛНО! ПИСНА МИ ОТ КОРУМПИРАНИ И ГЛУПАЦИ!
ПЛАГИАТСТВОТО РУШИ, УБИВА ДУШИ

ЦЯЛАТА ТЕМА МИ Е КОПИРАНА И НЕ САМО ТЯ И НЕ САМО ТУК..ТАКА ЧЕ НАПРАВЕТЕ СИ СМЕТКАТА.БЛОГ БЕГЕ МЕ ИЗТРИХА ПО ПЛАТЕНА ПОРЪЧКА И ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ЗНАЕ ОТ ВСИЧКИ НАИВНЯЦИ И "ПРИЯТЕЛИ" НА МАЛЦИНСТВАТА ТАМ И НЕ САМО ТАМ.
http://m.sibir.bg/uploads_bg/groups/img_5190_gr.jpg?403
ЩЕ СЕ ВИДИМ, ОБЕЩАВАМ ТИ, ГОРИЛА,
ВМЕСТО ДА СИ БЛАГОДАРНА,ЧЕ ОТ МЕН СИ СВИЛА,
ТОЛКОВА ИДЕИ, ТЕМИ, МИСЪЛ И СЛОВА,
ПОСЕГНА НА ДЕЦАТА МИ, С...Я!

И КОЙ ПРИКАЗВА ,ЧЕ ЗЛАТКА ИМАЛА ПОДДРЪЖНИЧКИ? Има никовете на няколко като нея, които си знаят ...какви са ги забъркали и няма как да се скарат, защото трябва да се издадат една друга. Но и аз ги знам кои са, лошото е ,че някои от тях са модератори на такива сайтове ,като калдата.Ами връзки, млади мацета са.
Ето как ме защитаваха хората в блог беге, въпреки спънките, цензурата в блог беге тогава, а сега се прехвърлиха и тук същите с натиск ,като използват връзките си не само на малцинства ами и на политици. Затова ми е мъчно за хората от блог беге , а не за корумпираните модове и админи и няколкото с множество профила тяхни приятели повечето изчерпани поети и поетеси, ....... политици.

Коментари

1. voinov50 - Успокой се мила....
12:08
Ще дойдат слънчени дни!
Поздрав!
Изтрий
2. sekirata -
12:12
voinov50 - Успокой се мила....
Ще дойдат слънчени дни!

......ако до тогаз сме живи!

Поздрав!
Редактирай | Изтрий
3. innko - Спри да поместваш в този сайт
13:23
Явно модераторите и админите тук не разбират от поезия и са дали правата на една групичка поети и поетеси ,които върлуват из целия блог . Не се ядосвай. За себе си пиши и ги съхранявай. Душата ти не могат да вземат,тя си е твоя.
Изтрий
4. sekirata - Здравей!
13:40
innko - Спри да поместваш в този сайт
Явно модераторите и админите тук не разбират от поезия и са дали правата на една групичка поети и поетеси ,които върлуват из целия блог . Не се ядосвай. За себе си пиши и ги съхранявай. Душата ти не могат да вземат,тя си е твоя.

Ще помисля, ще обмисля и ....ще реша!
Повече не ще греша, на никой вяра!
Редактирай | Изтрий
5. zaw12929 - Скъпа
14:08
Прекрасно, както винаги.
Изтрий
6. vivon - ))
15:23
Аз съм с теб. Тази откачалка Злата е много заблудена, не схвана ,че я подигравам. Нейното наистина е хоби, да събира и преправя чужди стихове.По добрата си ти, това ги дразни.
Гледай себе си и отрежи мазниците.
Изтрий
7. sekirata - Благодаря!
17:14
zaw12929 - Скъпа
Прекрасно, както винаги.

Благодаря ти, мила! Ето никовете -ЛИЦЕМЕРИ!
С единият си ник плюят, а с другия си хвалят едно и също лице. Това е пълна отврат. Направо ще повърна, гнуся се от такива хора и такова поведение -двулично меко казано.
На тези, които сега се мажат на Злата, пожелавам
в тяхната къща същото, което ми сервират на мен, а то е кражба, измама и лъжа!

ЩЕ ви запомня уверявам, с отвращение към лицемерието ви оставам! Дори още да станете, за мене сте
НИКОВЕ, НЕ ХОРА, НЕ ЧОВЕЦИ...
МАЙНАТА ВИ ФЕСОВЕ, ГЕВРЕЦИ....

cefulesteven
avangardi
wonder
krassko
glarus
inamay
vishnichka
letisi
bojank
enjoy6
martiniki
libertybell
compassion
vmir
iliada
viki11
ivesa
bizcocho
anlov
rummi
ninaantonova
deili
victoriavselena

Не мога да си простя, че на някои от тези хора повярвах.Ето И затова в много сайтове НЕ приемам, като опция интернет приятелството.

Крадли всичките сте вий и крадльовци женкари!
Господ всичко види, няма да забрави.....
Цяла мафия сте, глутница свирепа,
не, всъщност МИРИЗЛИВИ СТЕ ПРАСЕТА!
Лека ви пръст!
Редактирай | Изтрий
8. sekirata - Благодаря!
17:31
vivon - ))
Аз съм с теб. Тази откачалка Злата е много заблудена, не схвана ,че я подигравам. Нейното наистина е хоби, да събира и преправя чужди стихове.По добрата си ти, това ги дразни.
Гледай себе си и отрежи мазниците.

...назад се не обръщам,
от таквиз повърщам!
Те са като нея,
да ги подмина смея!

Златка-помакиня мазна
или туркиня е омразна?
Но българка не е ,
краде чужди стихове.
Лоша съм била,
но не съм кат нея,
като тях в просото-
чуждото, ...лото!

секирата огънжупелплам
Пуснат на: 2 Февруари 2010, 23:29
Отг: ПЛАГИАТСТВОТО РУШИ, УБИВА ДУШИ
Редактирай Цитирай Отговори Изтрий

ВИЖТЕ НА КАКЪВ ТОРМОЗ МЕ ПОДЛАГАШЕ И ПОДЛАГА ЗЛАТА ЧУЖДИЦАТА САМО ЗАЩОТО В БЪЛГАРИЯ ЧУЖДИЦАТА СЕ ТАЧИ, А НИЕ ЧЕДАТА И СМЕ КАТО НЕКАНЕНИ ГОСТИ В РОДИНАТА СИ.

ОТ АРХИВА В БЛОГ БЕГЕ, ОТКЪДЕТО ЗЛАТКА СПРЯ МЕ ТЯ ЗА ДА СЕЧЕ...НО НЕ МОЖЕ ДА Е КАТО МЕН НЕ МОЖЕ...ТОЖЕ

Там по нейна идея са направени три блога с мои данни и ника ми секирата във всичките и варианти само и само да не се регестрирам пак там като секирата. По същият образец я карат и тези в калдата, и те имат няколко секири, но поне не са пуснали моите данни и преправени мои стихове, като тези умни админи в блог беге.

Форумът ми беше спрян за два дни.
Пуснат е с поправки от някой
в доста мои стихове,
особено тези касаещи Злата -esen!

БРАВО , ЗЛАТО, КАК НЕ ТЕ Е СРАМ И ОТ ДЕЦАТА В ИНТЕРНЕТА?!
ПРЕСТЪПЛЕНИЕ Е ДА СЕ КРАДЕ ДУШАТА НА ЧОВЕКА!
Да се създават интриги в семейството му,
Да се откъсват деца от майка им.
По чий образец действаш?
Димитровградски?
Кърджалийски или просто ЛИСИЧИ?

Постът ми -
04.12.2007 21:00 -
Какво ли не се прави
в днешно време за слава и пари, esen, нали?
в blog.bg не е преправен-
http://sekirata.blog.bg/viewpost.php?id=139491
в други блогове и сайтове също,
а само в моят личен сайт.
Само синът ми има достъп в него и ....
как щях да забравя-Мариана
неговата бъдеща жена
и сестра и, и съответно майка им, които...
Няма как да не е споделил
с половинката си от Димитровград - Мариана ...
така ви се иска да е , нали и да сеете раздори?!

КОЙ, КОИ ИСКАТ ДА МЕ СКАРАТ СЪС СИНА МИ?
КОЙ, КОИ ИСКАТ ДА НЯМАМ ЛИЧЕН САЙТ И ФОРУМ?
КОИ ПИШАТ ТУК ПИСМА НА ДЪЩЕРЯ МИ СРЕЩУ МЕН?
И.Т.Н.
МРЪСНА РАБОТА И КОЙТО СЕ МЪРСИ -ГОРКО МУ!

Другият вариант е ,
че просто се хакерства от хора на Злата.
Най вече в сайта ми! Поръчково!
Предимно нейни неща се преправят.
Не мога да повярвам,че синът ми
изпълнява молбите на Злата и колежката си-
нейна приятелка да трие всичко
от мен за Злата и спира форума ми,
колкото и да зависи И от началниците си също -
приятели на Злата.

ЕТО КАК esen -Златка копира моя стих
И като идея и замисъл
От другият ми стих -"На кафе"
дори написа песничка. И не само това.

Ако...

Ако цветята проговорят
ще ми докажат твоята любов.
Ако облаци в небето спорят
ще ми разкрият пътя нов.
Ако със вятъра ти долетиш
и нежни думи ми шептиш,
тогава птица аз ще стана,
ще полетя и ще те хвана,
там горе в небесата сини,
където чакаш от години,
премръзнал и самотен, цял,
ти, ангел мой, небесен, бял!

13.09.2007
sekirata

(секирата)>>Ако.....

Aко те обичам както слънцето луната.
Ако те целувам както вятърът листата.
Ако ме заливаш както морските вълни заливат кея.
Ако в мене виждаш нея.
Дали ще съм щастлива?
Не става!
Туй моето сърце не позволява!
Ще искам слънцето с луната да се слее.
Ще искам вятърът с листата да запее.
Солената вода в нас да пропие,
болката от миналото да измие.

© Всички права запазени.
Публикувано: 2006-07-12
http://bukvite.com

ЕТО ....КОЛКО ЕЛЕМЕНТАРНО КРАДЕ!
Наложи се да го пусна пак.
Вижте по долу как и кое е изтрила.
Страшна хакерка! ))))

14:43 - Ако
Ако
Ако любовта е самота
дали ще искам влюбена да бъда?
Ако във съня е пустота
дали ще искам да заспя отново?!
Ако навън е само красота? –
Кажи ми как очите да затворя?
Ако светът е свобода –
ще има ли за нещо да се боря?
А ако няма в мен борба
така излишно ще ми е и да говоря...

Автор: esen Категория: Изкуство
Прочетен: 32 Коментари: 1
13.09.2007

АКО...

Ако поискам от раз ще ти покажа
къде зимуват раците, о, мила!
Ако поискам на всички ще докажа,
къде лика си истински си скрила.
Ако поискам ще летя на воля,
ще гледам долу твоята неволя,
ще пея, ще се радвам на света,
кради ме, от туй няма да умра!

13.09.2007
sekirata

ЕТО ТУК ПЪК ДРУГА МЕ КРАЛА....ДУШАТА МИ КРАЛА!

Блогът на prostomaria74
ВЪВ ВЕНИТЕ МИ КРЪВ БУШУВА В ОЧИТЕ ПАРЕЩИ СЪЛЗИ
Автор: prostomaria74 Категория: Лични дневници
Предишен постинг25.12 23:40 - душата ми...
Душата ми ликува
сега се рее в небесата
отлитна като птица
открила свободата!
Ще гоня облаците бели
с Звездите ще играя
в ноща тъй свята
от радост цялата сиая!

1. анонимен - секирке, пак са те прецакали. В с...
12:23 секирке, пак са те прецакали. В сайта ти е писано Злата, а тук е Златка.
http://www.cekupama.hit.bg/index.files/ ... grafia.htm
Дразнят те.Аз също съм възмутен от тази ограниченост на някои интелигентни и образовани хора.Тук в интернет пространството най си личи
българската простотия.
Успешен ден и не си го слагай на сърце!Изтрий 2. sekirata - ...... яко им е вътре в ....гащите някоя от моите врагини.
13:02 анонимен - секирке, пак са те прецакали. В с...
секирке, пак са те прецакали. В сайта ти е писано Злата, а тук е Златка.
http://www.cekupama.hit.bg/index.files/ ... grafia.htm
Дразнят те.Аз също съм възмутен от тази ограниченост на някои интелигентни и образовани хора.Тук в интернет пространството най си личи
българската простотия.
Успешен ден и не си го слагай на сърце!

Имам предупреждение,
че ще бъда изолирана...сама!
Ах, каква беда! )))))))))Редактирай | Изтрий 3. innko - Aре тая есен няма да забие кол на з...
13:34 Aре тая есен няма да забие кол на земята. Връзкарка била, хитра лисица била и кво ?!

Последната промяна е направена от секирата на Вто 16 Мар - 22:52; мнението е било променяно общо 1 път
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 13 Сеп - 20:34

ДУШАТА МИ

Душата ми е само моя,
животът ми, дори покоя
обречени са. Аз не спя
и не тъгувам вече, бдя,
пазя чувствата красиви,
останали във мене живи.
Не ще ги погреба тук зная
и повече не ще да трая,
но как с България да се простя,
какво виновна е Родината,
че майка е на тоз народ -
страхлив и търпелив, роб, сноб?

Роб на чужди и на наши,
кръвопийци и апаши,
виж окрадоха държавата,
а народът търпи, здравата
обедня и плаче нощем,
а пък денем блъска, мощен
българин, а клекнал, стене
и се моли на колене,
за службица, за парица
на глупака цар, царица....
В Европа е на опашката,
нЕ се бори юнашката,
а влачи тегло ,беднотия
и мърмори само за тия,
дето го крадат от лани,
във вълчи кожи одрани!
Нима това е демокрация?
Това е просто излагация
на български народ и дух.
О, ВИЕ, напрегнете слух
плачът на своите деца вий чуйте
цървули Ганьовски изуйте,
не тропайте по чуждите врати
и милост не търсете ......както преди!

Тук пиша тъжно и страшно,
да те боли е ужасно,
да ти се къса сърцето,
да плаче с тебе морето,
птица в небе да не пее,
народ заблуден да блее!
Ако искате ме четете,
някои лъжат, простете
с таквиз аз не ще да споря,
наръдът български е в неволя,
послушно влачи хомота
и подарил си живота
на шепа чужди и наши,
крадци, убийци, апаши...
помощ от нейде чака,
светлинка да проблесне в мрака!

http://cekupama.free.bg/cgi-php/phpbb2/viewtopic.php?t=70
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 13 Сеп - 20:37

ВИД БОЛЕСТ

Рак от компютъра мога да хвана,
каза ми моят син отзарана,
каза го, а мене яд ме хвана,
защото не знае, че избор друг няма
в този труден живот жесток,
живот в депресия, стрес, шок!

http://zazz.bg/play:c336cb06
http://zazz.bg/play:dab23d74

ЧОВЕКЪТ НА ЗЛАТКА, ЧОВЕКЪТ-ВЛАСТ
С КОЙТО МЕ СПЛАШВА БАБА ЗЛАТКА МИТЕВА ХАСКОВО КЪРДЖАЛИЙСКАТА "БЪЛГАРКА"
А ВИЕ ,ПРИЯТЕЛКО НА ЗЛАТКАА, АКО ИЗОБЩО СТЕ РУМЯНА
ЩО СТЕ СЕ ПИСАЛИ ОТ СОФИЯ, ЗАРАДИ ЗАПОЗНАНСТВАТА ЛИ В САЙТА ЗА ЗАПОЗНАНСТВА?
ЦЕЛОМЪДРЕНА ЖЕНА, НА ЧИН И ОБЩЕСТВЕН ПОСТ В САЙТ ЗА ЗАПОЗНАНСТВА ....
Номенкратурна работа
ЗАЩО ИЗТРИХТЕ
СНИМКАТА И КОМЕНТАРА МИ ИЛИ ПАК СЕ ОБАДИХТЕ НА АДМИНИТЕ? ПАК ЛИ С ВЛАСТ И СИЛА? ТОТАЛИТАРИЗЪМ.
ЕМИ, ВИКА ЧЕ АЗ СЪМ ТРИЛА, МОЖЕ НО ТРИЯ МОЕТО , А РУМЯНА, ТРИЕ МОЕТО В МОЕТО ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО.

ЕТО ЕДИНСТВЕНИТЕ МИ КОМЕНТАРИ -ОТГОВОРИ ПОД СНИМКИТЕ ВИ,ЗАЩОТО ВИ БЛОКИРАХ , НЕ ....
УВАЖАЕМА ВЛАСТ! Хайде измислете други, като за съда ви, хайде изплашете ме по поръчка чужда.

секирата 31 Януари 2010, 21:18 Редактирай
Стига сте ми пълнили блога и групите с номеклатурни и тоталитарни излияния! Гледай те си поста там в Хасково и баба Златка. Не ви питам вие каква майка сте и каква съпруга ,щом киснете в интернета с чужди жени и мъжлета./Това е комплимент, та и сайтовете за запознанство не са ли за това.. /

секирата 31 Януари 2010, 21:10 Редактирай
Това 4е сте се усмихнали не озна4ава 4е сте благородна и уравновесена . Обиждате от безсилие.

http://www.bglov.com/images/fox_big.jpg

ЗЛАТКА - ПАТКА ЗА МЕЗЕ СЕКИРАТА ЩЕ Я СЕЧЕ

http://m.sibir.bg/uploads_bg/blog/0138694/img_138694_417057_b.jpg?1263790484

МИЛИ ПРИЯТЕЛИ!
Нека започна така както започва Злата -esen винаги, когато както днес е гузна. Какво стана ли? Ами много стана.
Намесиха дори християнки - протестантки в мръсните си дела срещу мене или просто се гаврят с Господ, но той ще им го върне, той всичко вижда кой на кого завижда. И така днес, докато няколко човека ми говориха сладко сладко в скайпа, та и по телефона ми чуруликаше тази "протестантка" от сибир беге и от facebook Злата с чужда помощ и едва ли без знанието на модераторите си е сменила снимката с друга и доста преправяла в постовете ми особено в групата, където писах за нея. Там ви бях предупредила,че ще ми се наложи да редактирам не всяка тема ами всеки пост в нея-така и стана. Вижте сами. Снимката носеше линка от блога и в блог беге и там тя я е заменила с друга -небе и птици, наподобяващи поста ми на стихото ми ВИСОКО в блога ми в сибир беге. Та така , работят си те навсякъде , където съм писала за нея. Дори в личният ми сайт са се намърдали. Пък аз се чудя тогава кой ми изтри старият форум в старият ми сайт, който имаше цял раздел за Златка Митева. Ама зле си прави сметката, всичко при мене е запазено, дори синът ми има на записан старият ми форум-целият. Ще има да пускам....с години.Дано само не им скефне пак да ми изпращат протестантки да ме подпитват имам ли профил във facebook имената ми там и рожденната дата, та и телефона ми. А то работата била, че се чудели да трият ли същата тази снимка на Златка дето я има и там в facebook в профила и. В блог беге се принудиха да я изтрият ,защото от там я взех първият път. Е сега я взех от другото място, после ще я взема ако не пак същата то подобна -усмивката и е все такава ехидна, лисича. Но виждате ,че на общите снимки сибирски е с почернели зъбки и този бял гълъб хич не и върви, ама хич. Тя винаги се е писала - esen, но откакто аз полетях и прописах за птиците и душата си, опитва се и тя да литне. Що пък не и есента да полети след като едно сечиво лети! Смях на голо! И така циркът продължи до късна доба. Бях доста поразпитана за няколко човека от сибира и то от Плевен, един мъж на първо място и той хриянин протестант от Плевен, който познавам, та и сестра му -Галя. Що съм го изтрила..Ами защото и него качиха тези крави....Що? Става и обратното , крава да качва щом го има мерака! Разказах си болката за дъщеря ми, разбира се имаше и сълзи....хи, хи ! Усетих че ме вързват и разпитват.
Наистина си имам проблеми в къщи, но чак пък на непозната да тръгна да ги разправям по телефона и да ме подпитва
придружено на всяка дума -"Много ти е красива дъщерята, много нежна и мила...." Но исках да видя докъде ще стигнат агентите на една чуждоверка завистлива. И мърсяха името Господне, като се пишеха и използваха християни протестанти в този театър. И докъде се стигна ли? Ами предложи ми тази дама да станем приятели в facebook и не спираше с въпросите си от личните ми данни и поверителност. Дори ми пусна на стената си моят клип "Загубен , прост народ как да те обичам" навярно ми подсказа ,че ме правят на загубена - мене-стоманената?! Отговарях..колко му е пасле дя сменя всичките си данни.Дори намерих профила на есен и приятелите и във facebook. Тази "протестантка" -Mladenka Grudeva там бе с друго име и профил . С друг ник и профил е и в групата ми в която се включи , за да я избера за приятел и да започне "обработката " ми. Защо ви ги пиша ли , за да знаете защо НИКОГА не съм вярвала в интернет, модове, админи, потребители, интернет приятели и. т .н. Нещо повече мацката е сложила снимка на дъщеря си за аватар, която прилича на дъщерята на умиращата за Господ Бог - Дока. Едно време си пишех с нея в скайпа.
И черешката на сладоледа дойде , когато ми предложи брат си за приятел. Да де...уж брат и. От този момент стената на мацето се заключи, тя просто влезна в настройките и ми забрани да пиша на стената и, а сме уж приятели. Аз бях вече изтрила нейното "братче", но тя си говореше че и при него ставало така, че той бил душичка....ред селски приказки за вечеринки.Накарах я да ме изтрие и после пак да ме покани за приятел, но нещата не се оправиха, защото тя пак не се нави в настройките да ми разреши да пиша на стената и, а тя на моята можеше.После се наложи да я изтрия и от групата си в сибира, а и да я блокирам, поне този и профил който нищо чудно да е поне десети и то в двата сайта. Създаде ми се маса работа, но за сетен път доказах на себе си, на вас ,че с такива въшки е пълен интернета ни и няма оттърване. И това са интелектуалки, влезли под кожата на админи в сдружение и с хакери.Мога да продължа , но съгласете се,че трябва и да спя, а утре съм на работа. Сега кажете ми кога да творя , да пиша, след като те не могат пречат и на такива като мене , които могат. И те "българките" са зарибили дори вярващите христ...протестантки!
Разбира се, че имах основание да го напиша, както и да туря снимките на Злата тук и там. Та да не съм папарак, аз съм ги взела от други сайтове, а тези с черните и зъбки от сибира. Как може такава гнусота-бял гълъб и черни зъбки на
поетеса с ник есен, а аватари небе и птици. Боже....нескопосана работа и никаква етика, да не говорим за изкуство и поезия, щото то нейното есенно, не само есенно крадене на стихове затъми пейзажа на хубавата бяла зима и снежецът днес.А там във facebook както и навсякъде най вече в интернета тази групичка от изчерпани и грозни поетеси действа.
И вече не се чудя как и защо най хубавите ми клипове не ми ги допускат ВСЕ ТАМ , КЪДЕТО ЗЛАТКА МИТЕВА Е С ДРУЖКИТЕ СИ. А тя къде ли не е ?! Където съм аз, там идва и тя. САМО че събира подписки да ме гонят от литературните сайтове, бабето грозно помашко! И в стиховете беге , и в нетлога и букви и хули....пък уж било заради езика ми остър!
ЗЛАТКА МИТЕВА - БОЛНА ЖЕНА, ЛУДА КРАВА
ПРИ ТОВА НЕ БЪЛГАРСКА ПОРОДА!
СЕГА КАКВОТО СЪМ ПОДБРАЛА ТУК И ГО ПУСКАМ - СНИМКИ, ТА И ТЕКСТ ЗНАМ , ЧЕ ДО ПЕТ ШЕСТ ЧАСА ЩЕ БЪДЕ ПРЕПРАВЕНО И ИЗТРИТО, ТО ПО ГОЛЯМ РЕЗИЛ ОТ ТОВА НЯМА И ЗА ЗЛАТКА МИТЕВА, И ЗА ПРИЯТЕЛКИТЕ И ДЕТО И ПРАВЯТ ФОТОШОПА, И ЗА АДМИНИТЕ НА ДАДЕНИТЕ САЙТОВЕ ДЕТО ПОЗВОЛЯВАТ СВОЕВОЛИЯ И РАЗЮЗДАНОСТ ПАК НА ЧУЖДИЦАТА, ДОРИ НА БАБКА, КАТО ЗЛАТКА!
А КОЛКОТО ДО ПРЕДАТЕЛКАТА И ЛЪЖКИНЯТА ПЕТЯ ХАСКОВСКА, ДЕТО СИ КЪЛЧЕШЕ ЕЗИКА НА 360 ГРАДУСА, ЧЕ НАШЕТО БИЛО ИЗСТРАДАНО ПРИЯТЕЛСТВО ВИЖТЕ Я ...МОЖЕ БИ ГОЛЕМИТЕ ИМ ГЪРБАВИ НОСОВЕ ГИ СБЛИЖАВАТ ТЯХ ДВЕТЕ ЦИРКОВИ АРТИСТКИ И ТО ТАМ В ОНЯ РЕГИОН -БАСТИЛИЯТА НА ТУРЦИТЕ, КЪДЕТО МОРЯТ МОМЧЕТО МИ!

Последната промяна е направена от секирата на Вто 16 Мар - 23:08; мнението е било променяно общо 1 път
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 13 Сеп - 20:52

СКАКАЛЕЦ

Гледаше в пространството и нищо не виждаше.Точки, много точки пред нея. От онези точки, които колегите и творци за по модерно избягваха да поставят в творбите си. Опитваше се да хване поне една с поглед, но не и се отдаваше. Превръщаха се в прозрачни бели облачета и се сливаха със синия цвят на небето. От това небето ставаше още по бледо синьо. Пишеше добре, справяше се засега въпреки малкото си свободно време. Знаеше, че няма как темите да не се дублират. Светът е толкова малък и хората, и начина на живот е горе долу един и същ. Така си мислеше и беше решила, че трябва да отстъпи от сериозните си позиции за живота. Четеше много и виждаше как повечето творци, когато се изчерпат започват да пишат нереално, фантасмагорични неща опирайки се на интригата и ..секса, да! Това я отвращаваше меко казано, макар ,че и тя ги пишеше, но........когато се забавляваше. Чудеше се да продължи ли със сериозното, земното в творчеството си или да го удари и тя на -"...възбуден език"..ха, ха! Няма "Сладка братовчедка", но пък има братовед ,чийто син е един от най красивите модели и то в чужбина.Така че може и такова разказче да оформи. Така правят повечето, нали? Не можеше да се задълбочава чак дотам в личните отношения между двама герои и да интригантства, клюкарства -"Омъжих се за него, за да спя с теб", но явно другите го правят и без капка срам. Не и трябваше признание, но я дразнеше това, че се пълни съзнанието на читателя с такива отвлечени неща и....секс само и само да го задържат при себе си. Нима хората паднаха на това ниво, да се развличат , да се радват на интриги, на дребни радости и клюкарства дори в изкуството. Нямаше кой да и отговори, но тя знаеше отговора. Всичко ставаше в името на славата и парите. Нямаше си представа какво би трябвало да каже в един разказ например -"Монахиня във влак". Виж, ако беше калугер поне щеше да е по интересно и смешно най вече. Но все пак това теми ли са, това беше просто запълване на пространството с нечии отвеяни мисли и чувства. Нейните не бяха такива, а сега трябваше да се постарае да бъде, като тях. Знаеше, че няма да се получи, знаеше природата си и това за какво пише, за кого. За хората, за обикновените хора, а не за определена група, обкръжение. Ужаси се, когато прочете някъде -"Един поет, една ***, една камера" -явно този разказвач съвсем я е закъсал, за да използва тази мръсна дума само за да привлече вниманието....Поезията, прозата, изкуството въобще трябва да е красиво, естетично и да се спазва някаква етика, но...
И днес е свободна, цял ден. Можеше да се поразходи в парка, да иде на излет с приятели,но предпочете да пише и...да размишлява. Да мисли, да мисли...Имаше ли смисъл от това? На този въпрос не можеше да си отговори, но беше твърдо убедена, че от позициите си няма да отстъпи. Ще пише това, което е в нея, за тези, които са човеци, а не хора с изкривени представи и виждания за живота, мамини глезльовци и куклички.
-Инга! Ела моля те да ми помогнеш в кухнята.
Майка и не спираше да я занимава с такива неща, по които тя си не падаше. Можеше само едни яйца да пържи. На двадесет и четири години стана и не се научи да готви, въпреки усилията на майка и. Не обичаше и да пере, но най много мразеше да глади. Явно беше родена за мъж, макар че баща и переше и готвеше. Всичко е толкова относително.
След като се наобядваха Инга пак се усамоти и се отдаде на творчество. Започна се с това, че в стаята и беше влезнал един скакалец. Имаше и такава песен. Реши да си я пусне, като за начало на разказа и .

Нямаше да я изпусне. Беше се научил всяка вечер да и звъни и да и идва на гости. Самопоканваше се и винаги трябваше да го подсеща да си ходи. Казваше му на галено Скаки. Оприличаваше го на скакалец.Тези насекоми, тази зелена порода, както тя ги наричаше, редовно влизаха в стаята и през отворения прозорец. Отначало ги пускаше обратно навън, но вече започна да си ги събира в една кутийка. И тази вечер реши да ги покаже на Скаки. Дано се усети какво иска да му каже. Той наистина не беше за нея, скачаше от момиче на момиче, дори се хвалеше пред нея. Не беше толкова млад, а се излагаше, държеше се несериозно и нахално с всчки. Пред нея тези не минаваха и въпреки ,че няколко пъти го гонеше от дома си, той продължаваше да и дотяга. Възпитанието и не позволяваше да стигне до драстични мерки, но явно трябваше.
-Виж тези животинки. Не смяташ ли, че приличаш на тях?
-Ти се шегуваш, нали? Освен, че обичам зеления цвят по нищо друго не приличам на тези скакалци.
-Ти така мислиш, но аз не. Предполагам и други са на това мнение, но не ти го казват. Ето аз съм откровена и ти го казвам в очите. Не става нищо между нас, какво целиш с това
натрапничество, Скаки?
-Престани така да ме наричаш! Добре, тръгвам си, но не ти обещавам, че няма да се върна....някой ден.
Тя се хвана за главата и нямаше как да не влезе в банята. Имаше нужда от душ, студен душ. Когато се върна в стаята се ужаси. Видя на леглото си скакалци, много. Не, не бяха десет бяха много повече. Помисли си в първия момент, че това е номер на Скаки. Но как точно сега и майка и беше в кухнята докато тя се къпеше. Нямаха навик да се заключват, когато са си в къщи.
И все пак не му вярваше, той беше шемет и то голям.
-Мамо, влизал ли е някой, докато се къпех?
-Аз даже не знам, че си се къпала, защо ми задаваш такива въпроси. Остави ме да си гледам сериала.
-Ела да видиш. Цяло нашествие на скакалци в стаята ми. Досега поне по един влизаше. Трябва да сложим мрежа на прозореца най после. Кажи на татко.
-Не ме занимавай с глупости. Това са безобидни животинки. Събери ги и ги пусни през прозореца , а и онези в кутийката. На кого ли си се метнала такава....
Събра покривката за легло и изхвърли насекомите през терасата. Кутийката също. Беше бясна и не я интересуваше нищо.
Цяла нощ се въртя в леглото и не можа да заспи. Сънуваше кошмари. Един голям скакалец я гонеше и накрая я настигна. Когато го усети в съня си върху себе си, се сепна и събуди. До нея лежеше Скаки и се хилеше. Опита се да извика, но той и затвори устата с кърпичка.
Тя вече знаеше, че този човек е болен, о, не само болен,а луд. Само луд човек може да прави такива неща. Нямаше време да мисли този път, както друг път правеше с часове, а трябваше да действа. Опита се да го прегърне и възбуди. Това беше спасението и, знаеше го. Не гледаше сериалите на майка си, но много четеше и все такива...То друго съвременните писатели и разказвачи не пишеха.
Скаки се хвана и започна да я милва и гали. Целувката му беше най отвратителното нещо в живота и досега, но я изтърпя. Разреши и да му говори дори. Какво нещо било една целувка! Когато се освободи видя че и ключът от вратата и го нямаше, и се сети каква била работата. Страхуваше се да викне, но не беше сигурна, че майка и е в другата стая, защото тя се канеше да ходи на село при баща и. Нямаше навик да и се обажда, когато тръгва на път. Не можеше да рискува. Вратата е заключена, повече от видно е , а и не се знае дали не е сама с него в къщата.сети се за телефоните си, но не ги видя. Нямаше ги и тях. Е, добре се подреди, си мислеше тя , но се стегна и реши да бяга. Терасата, от нея ще скочи, но как да иде в другата стая. Боже, този човек искаше секс! Добре, с неговите камъни по неговата глава. Не я пускаше сама в банята, както тя поиска. Влезнаха заедно, нямаше друг избор и така гола вече успя да се измъкне от банята до стаята с терасата. Излъга го ,че отива за друга хавлия. Той се намуси, но номера мина. Така загърната с хавлията, докато той крещеше да се връща по бързо при него в банята тя скочи през терасата, която за нейно щастие този път беше отворена.
Падна в градинката сред цветята и побягна накъдето и видят очите загърната с хавлията. Беше рано сутринта и хората, които бяха на смени отиваха на работа. Само една жена и обърна внимание и разбра, че не е луда избягала от лудницата. Обади се до полицията и колата дойде бързо. Даде показания треперейки загърната в полицейска униформа. Беше и смешно, но и страшно. Успокоиха я ,че този човек е заловен и имал психически проблеми.
-Да не си посмяла повече да пускаш в къщи всякакви! -каза майка и и от този случай отношенията им се промениха .
-Добре де. Откъде да знам, че е чак толкова луд.
Тя знаеше, усещаше още в началото, че тези скакалци не влизаха в стаята и току така. И ето каква била работата. Важното е ,че краят е хубав, а и поука си извади. На нахалството и хитростта със същото да отвръща. И се получи.
А с разказа ?

http://www.youtube.com/watch?v=ENZOaAIHS74
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 13 Сеп - 20:55

ИСТИНАТА, ГОЛАТА ИСТИНА

Кой ми измърси поста, а после го и изтри?
Кирливи прасета миризливи!
Ще си умрете в кочината!
ЩЕ ГО ПУСНА ПАК
И ЩЕ ВИ ДОВЪРША ...ВЪВ ВРЕМЕТО!
Сic *%^6
----------------------------------------------
%%%%%%%%%%%%%%%%%%

-----------------------------------------------
На вниманието на всички,които ме четат и на уж модераторите,админите, които много добре знаят кои ми влизат в блога и ми преправят постовете и трият снимките.
Този ми пост беше подложен на вандалщина -сменени снимки на пияни поети и поетеси от
http://hulite.net най вече. Снимките, които видях в този си пост не бяха мои, бяха порнографски с цел да ми се изтрие поста и блога . Преправен ми е текста на стиха и не само .....
Моля за обяснение защо модераторите ДОПУСНАХА ТОВА
И ЗАБРАВИХА ЛИ, КОГАТО leif , секира , ХИПО с доста съмнителна репутация след проблемите си с dakota... ме линчуваха и пускаха анкета срещу мене и дъщеря ми? Каква смелост да ми пишете и искате да изтривам поста си!!!!! Да ме заплашвате със съд, вие които блудствате с името ми и творбите ми! Посегнахне и на детето ми! Ще отговаряте и пред Бога! Снимките ви говорят много добре в какво състояние сте ,когато сте ги правили!
Питам ТАЗИ ГРУПА пияни поети и поетеси, дето маскарят българската поезия, защо сте се снимали и изложили снимките в интернета ,като искате да не ви ги пускат-в случая аз? Не, на вас просто не ви харесва МОЕТО ПЕРО!
НИКОЙ НЕ ВИ ПИТА ГРОЗНИ И ПИЯНИ НЕКАДЪРНИЦИ !
Отсъствах два дни и готово....веднага е влизано и трито до безобразие!

Сега моята клетва, която лови...може да попитате, когото трябва.
Тези грозни ,мръсни порно снимки, които ми бяхте турили на мястото на моите с вашите пияни размазани мутри и физиономии, на тези грозни снимки, които ги "подарихте" на моя блог -ДА СИ ЛЕГНЕТЕ ...ДО ЕДНА ГОДИНА.
Тези същите ръчички, които пипнаха поста ми, да ИЗСЪХНАТ ДО ДВЕ ГОДИНИ!
Запомнете времето, нещастници!

А вие модове и админи, може направо да се споразумеем.
Ще останете без мене и вижте какво ги последва bikvite
hulite i kaldata --БЕЗ МЕН!

Сic *%^6
Пет човека със по десет ника,
представляват блогърският "колектив",
жена със чужда кръв -"велика",
води тоз народ злоблив!
Че малко беше ни пет века
и днес ви водят за носа,
ближете им нозе, геврека...
чалми сложете на часа.
Но живеете в София,
идете там във Кърджалия,
идете в Хасково, където,
ще ви насинят дупето.
Крадете всички, то се знае,
но има кой туй да познае,
лъжете себе си, не мен
или пък някой стар ерген-
пиян, залян, алкохолик
или отписан политик.
Поетеси-алкохолички,
болни души, пернати птички,
събирате се по мазите,
квартирите и механите,
пишете се поетеси,
а всъщност луди сте, метреси.
Секирата ви е виновна,
била луда и любовна,
а вий това го практикувате,
със чуждите мъже мърсувате.
Защо ли вярват ви админи,
нима показвате бикини
или невежи са кат вас?
О, вие просто не сте в час!
Не ще командвате парада,
друга чест на вас се пада,
да се тешите една друга
и да си сменяте съпруга.
Сами четете се, безумни,
празноглави, плиткоумни,
с злоба, завист, лицемерие,
посадихте недоверие.

Тези млади хубавици,
са зарибени .........и!

Същите герои пишат и тук, и там...
навсякъде във интернета -

.......пияни мутри и прасета!

Пиян или пък луд, поет било...напук!

Всеки с чуждата жена,
а тя забравила си е мъжа!

Така се развалят семейства с млади поетеси .....си :)

Така им идва музата да пишат,
пияни са, на алкохол миришат.

Виждате какво ги свърза,
не поезията, красотата,
а оргиите и .....КРЕВАТА!

Последната промяна е направена от секирата на Пет 19 Дек - 0:23; мнението е било променяно общо 2 пъти
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пет 3 Окт - 22:09

ЕДНА, ДВЕ, ТРИ БЛОНДИНКИ

Надпреварваше се с нея, но некачествено. Беше го ударил на еротика. Хем да не го крадат, хем му е по лесно. Тези сложни психологически драми не му бяха по вкуса. Разстройваха го. Виж, друго си е с "...блондинка в асансьор" да занимаваш съзнанието на лековерни читатели. Ето, започнаха да го копират -"почивният ден на една блондинка" , което означава, че го харесват. Поне той така си мислеше. "Съвременната жена е като френски ключ" това също е взето от някъде, но какво ли впечетление ще направи автора или може би никакво? Напротив. Щом има разголване, секс, ще е много интересно. Но за кои? Е, това просто не е важно. Мисля си сега и аз ли да ви разкажа за една туристка или за нечия еротична сесия ("Туристка и еротична сесия") , но ще кажете, че копирам. Пък и да кажете какво от това, нима от мене не се копират цели, изрази и начин на изложение, стил.... Няма да си крия микрофоните, като един от героите в онези плитки разказчета. Напротив, ще ви запозная с "нещото" толкова известно и в същото време тайнствено -Чудото -

МЪЖ НА ЖЕНА СИ

Целуваше я. Навсякъде, където стигаха устните му. А ръцете. О, за тях нямаше граници. Не се спираха дори, когато достигаха кадифето на бедрата и . Пред очите му беше притъмняло, адриналинът му беше покачен и нямаше как да се спре. Женичката си я биваше. Беше красива блондинка. Имаше пищни гърди, от които той полудяваше, красиви бедра и кръшно тяло. Беше си направила прическа, но Симо не разбираше от прически. Той разбираше от жени -всякакви. Какви ли не бяха минали през леглото му. Какво легло? Май повечето му се отдаваха по пътя за леглото. Така и сега с тази Маичка.
-Майче, хайде де! Няма да се правим на девици я. Хайде, не се дърпай. Вярно че е по възбуждащо, но бати ти Симо не ги обича тия. Ще ме приемеш и мене и него -всякак. На мъжа си така ли се дърпаш?
-О, бе Симо! Стига! Гъделичкаш ме.
-Женичке, не ми играй тези театри ами се отпусни. Да не си ученичка я. Те, ученичките по така го дават.
Симо обхвана гърдите на Мая, притисна се и потъна в нея. Мучеше и бълваше пяна от устата си, която се стичаше по голота тяло на Мая. Тя просто нямаше накъде да мърда, а и се страхуваше, да не чуят комшиите. Приятелката и беше дала ключ на жилището си и нищо не я бъркаше, но Мая знаеше как бие Пешо -нейният съпруг. Не и се искаше пак да ходи с тъмни очила. Нали това искаше да е със Симо. Ето, стана, случи се.
-Хайде, моето момиче! Хайде, стига, размърдай се. Твоя Пешо го няма тук. А тази моята чавка, кой знае с кого си пече дупето. Била на конференция някаква по морето. Айде бе, на бати Пешо тези не му минават. Ние с тебе, моето момиче, ще си прекараме чудесно. Само не ми казвай, че ти е за първи и последен път. Пък казвай и да казваш кой вярва.
Ръцете му сновяха навсякъде. С горещи пръсти изписваше кръгове по гръбнака на Мая, която стенеше от удоволствие. После слизаха надолу и се впиваха там.....където трябваше. Целуваше страстно всички устни. Имаше я , въпреки всичките закони на света. Задоволяваше животинската си страст и се гордееше с това. Бяха паднали всички зъдръжки, морал, гордост. Целуваше я , желаеше я. Въпреки всичко. Кръвта нахлуваше в главата му, сърцето туптеше до бяс. Жаден, все по жаден ставаше. А пиеше...Мая пъчеше пищната си гръд и екстазно притваряше очи. Не мислеше вече за таксито. Не мислеше да се прибира. Беше забравила и за Пешо, за проблемите в работата и за децата дори. Галеше Симо по гърдите, корема...Необузданата похот манифестираше. Огнени езици я облизваха. Беше в екстаз.
-Искам! Искам!
-Същото искам и аз, гълъбче!
Носеха се по течението забравили всичко около себе си, забравили кои са. Но всичко свърши и трябваше да се прибират. Няма как. Бяха семейни и двамата все пак. Мая реши последна да излезе, за да заключи. Извика асансьора и какво да види. В него беше нейният Пешо с едно младо момиче -блондинка. Целуваха се, но бяха в гръб и не я видяха. Поне тя така си помисли. Побягна надолу по стълбите и усети, че сърцето и излиза от ритъм. Спря първото такси и се прибра цялата обляна в сълзи. На следващия ден Симо не я потърси, не я потърси и на по следващия, но в съседния апартамент дойде да живее същото това момиче, което беше с нейния Пешо в асансьора. Така или иначе не се видяха, изнесе се при майка си с децата.
Един слънчев летен ден Мая седеше на пейката в градината и се радваше на внучето си. Скоро беше проходило и беше голям сладур. Тогава.... видя Симо. Беше побелял, но беше все така хубав.
До него вървеше красива блондинка, навярно съпругата му. Мая не му се обади, нямаше смисъл. От оня нейния Симо нищо не беше останало. Искаше да запази хубавия си спомен за преживяното някога с него. И се заслужаваше. Досега на тези години по добър любовник от Симо не беше срещнала. Стана от пейката, прегърна внучето си и се запъти към близкия магазин. Трябваше да пазарува и да сготви нещо за вечерта, че младите ще си дойдат от почивка тази вечер. Беше доволна от живота . Въпреки всичко.
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пет 3 Окт - 22:12

ЛЕШОЯДИТЕ

Въртеше се в леглото и не можеше да заспи. Събуди я писък на птица. Отвори прозореца и се загледа в далечината, там, където двете планини се докосваха. Виждаше лешояди, същите тези грабливи птици от сънищата и. Започна пак познатата болка в главата. Трябваше да си легне, да си наложи да заспи, колкото и невъзможно да беше това. Не можеше да живее така, с тази мисъл, че беше употребена. Сама си беше виновна. Не обвиняваше никой, но сега болеше, много болеше. Не правеше нещо по различно от другите, но беше различна. Малко хора я разбираха, още по малко хора я обичаха. Откъде това настървение, тази хищност на някои към нея. Искаха да я схрускат, но първо да я обезкостят. Какво нещо е живота, малко по малко откъсваха всеки ден нещо от нея. Убиваха я. А беше красива, добра. Искаше да живее, като всички спокойно, да бъде обичана. Обичаше хората и си мислеше, че са длъжни да и отвърнат със същото. Но не става. Не знаеше, че човекът е най хищното животно и не само когато поиска. Отвсякъде я дърпаха, искаха нещо, сякаш беше длъжна на всички да дава, но на нея никой нищо не даваше. Завист ли беше това, не знаеше, но явно някакъв вид егоизъм показваха всички тези хора , с които се срещаше. В момента, в който я видеха и общуваха с нея някакъв страх, паника ги обземаше. Страх, че ето какво съм аз, но виж нея.....Оле, трябва да направя нещо -аз да стане тя. Добрите пък си мислеха, че е красива и сама ще се оправи, но....Тя беше просто човек, имаше сърчице, което се задъхваше и търсеше спасение в природата, в Бога. Вярваше, но ...ах, тези лешояди! Те искаха нейната плът, точно нейната -изгладнели и ненаситни. Много са, няма смисъл да ги брои.Те се размножаваха и всички я гонеха дори в съня. Беше открита, не се глезеше и говореше всичко каквото мислеше -пред всички. С това помагаше на лошите хора, а на нея си вредеше. Не го съзнаваше. Молеше се на Бога да я спаси. Плачеше, както и сега. Не можеше да заспи. Беше длъжна на всички. И тя не знаеше с какво. От никой не получаваше нищо, всичко постигаше сама с цената на много жертви. Годините летяха, променяше се, но това беше неизбежно. С всички хора е така, дори с животните. Не можеше да спре хода на времето, а го искаше. Тъй много го искаше. Усети хлад и тежест в гърдите си. О, не, не можеше да заспи. Не искаше хапчета, нямаше смисъл от тях. Те само временно оправяха нещата. Беше два часа след полунощ. Направи си чай и се загледа навън. Нещо я влечеше, там далече зад тези планини. Трябваше да замине, да се махне ако не изобщо поне за определено време. Ах, ако можеше да започне всичко отначало - с ново име...всичко ново. Беше твърде млада и имаше право на това, имаше предимството. Събра багажа си и зачака утрото свита на леглото, загледана в нищото.
Пътят се виеше между хълмовете и навлизаше все по навътре в планината. Всъщност не знаеше коя е тази планина. Беше толкова боса по география. Като ученичка разказвателните предмети винаги са я отегчавали. Трябваше просто да зубри. Толкова и хвана ред. Но излезна, че и с точните науки не се справи. Правеше си едни сметки за живота, а излезнаха други. Така е трябвало да се случи.
Колата се задъхваше по земния път, който пое. Измъчваше нея и себе си, но трябваше да намери тази къща. И я видя най после, сгушена в шубраците до поточето. Онова същото поточе, с чиято вода си плакнеше лицето някога. Колко отдавна беше. Влезна в къщата доста трудно. Ключът беше стар и не се поддаваше лесно. Вътре беше прашно и занемарено, но до вечерта всичко оправи и се настани в леглото. Спеше и се, вечно тази жажда за сън. Този път заспа. Уморена и гладна, но заспа. Сама. Обичаше самотата, но и нямаше друг избор.
Сутринта се събуди щастлива и доволна. Излезна навън и се запъти към потока, както тогава, като онова дете Мирка, което все още дишаше в нея. Носеше още детското в себе си. Наведе се над водата и ...изпищя. Над нея летяха два лешояда. Побегна. Тичаше с все сила към къщата, която и се стори толкова далече. Когато затвори вратата след себе си видя птиците, които вече не бяха две. Бяха накацали около къщата и упорито чакаха, какво ли? Трепереше цялата. Часове не се показа навън. Вечерта птиците ги нямаше вече. Запали колата и потегли. Този път без посока, където и видят очите. Беше изтръпнала. Беше и все едно.

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 11 Окт - 19:27

ПЛУВКИНЯТА

Плуваше. Носеше се по течението и се чудеше да се опита ли и да литне. Ще може и това, разбира се, и то не срещу вятъра. Предпочете да си плува в свои води , по безопасно е от там горе. Животинският свят е богат и е пълен с хищници, но тя...Тя беше недосегаема. Усмивката и, благия тон, колкото и фалшиви да са се харесваха на простосмъртните наивни душици. Когато говореше дори с враговете се разтапяше от нежност. Ей Богу, това не го можеше всеки. С усмивка и комплименти сразяваше враговете си и спираше най злокобните планове срещу нея. Разбира се, че човеците се лъжеха.Те бяха човеци все пак за разлика от нея. Но този от небето - Господ, всичко виждаше и знаеше кой какъв е. Търпението му все един ден свършваше и изпращаше бумеранг. Тя също навремето получи такъв. Отнесе го най скъпото и и пак не се спря. Озлобя още повече, но започна да се усмихва . Доби артистични способности, на които всяка холивудска звезда би завидяла. Раната в сърцето и беше зинала, като дълбока бездна и никой с нищо не можеше да я запълни, но.......плуваше. Плуваше и не мислеше, че един ден въздухът и ще свърши, сърцето ще спре. Ще бъде изчерпана. Опиянена, замаяна от самата себе си, от величието си, което самата тя измисляше не се усети, че вече плува под водата. Там и беше още по интересно, по различно. Богат свят на непознати живи същества и растителност. Беше красиво, толкова красиво, че тя се изкушаваше и искаше да си вземе от всички тези подводни ценности. Поне малко. Камъчетата и се виждаха бисери, водните мехурчета брилянти,а като стигна до дъното и се стори,че цялото е покрито със златен прашец. Започна да събира всички тези красиви неща с шепи, но се чудеше как ще ги изнесе горе на сушата. Въздухът и не стигаше, започна да се задъхва и от онази плувкиня, каквато беше нямаше и следа. Въпросът беше как да излезне на повърхността, как да се спаси. Не мислеше вече за нищо друго освен за живота си. Беше егоист, голям егоист, но усещаше дъха на смъртта и забрави за всичко друго. Изпитваше страх, но не изпадна в паника. Страх за живота, който и беше така мил. Досега беше жънала победи и понесе само една голяма загуба и тя знаеше защо. Беше си платила за греховете, които не бяха просто човешки. С последни усилия успя да достигне повърхността на водата и когато се обърна назад за сбогом с тези красиви неща и скъпоценности се разплака. Въздухът и почти спря. Не виждаше бряг около себе си, а само вода, много вода. Нещо я теглеше към дъното, там, където беше вече. Сълзите и се превръщаха в перли, поне тя така ги виждаше. Солени. Всичко беше солено.Защо? Тя винаги е търсила сладостта, сладкото. Получавала го е много лесно от доверчивите, добри хора. А сега...Не, не можеше така глупаво да свърши. Това не го заслужаваше. Нямаше да се роди друга, като нея така сполучливо да омотава човешките души в смъртоностна паяжина. Те се радваха, че за последно получаваха тази нейна усмивка. Беше им приятно да слушат комплименти от нежния и меден гласец. Знаеха, че е голяма артистка, че ги играе, но им беше приятно да са около нея. Беше ги омагьосала с фалшива гальовност и лъжлива нежност. Ами сега, кой нея омагьоса? Защо не можеше да намери сили да доплува до брега? Защо нещото я теглеше надолу към дъното? Не дишаше, но беше жива. Дяволът като че ли се беше влезнал в тялото и , беше взел душата и. Потъваше бавно надолу. Не виждаше вече нищо, само усети допира на тиня и кал. Лепкава. Усети някакви животинки полепнали по кожата и, които я изпиваха. Устата и беше пълна с какво ли не, тази сладкодума уста, която не можеше вече да говори, да ласкае.
Така я намериха ......кафява. Беше придобила този цвят за броени минути. Тя, златната се беше сляла с калта, с тинята, с ....... Беше избрала дъното.

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 11 Окт - 19:29

ЩЕ БЪДА

Небето нека се разтвори
и нека ме погълне цяла,
сърцето ми с смъртта говори,
мечтая, искам да съм бяла!
Пропиват ме стрели отровни
и впиват се до болка в мен,
във мен чертаят дни съдбовни,
ще бъда в утрешния ден!
Ще бъда, знам го, то се знае,
но тука малко ми остава,
една любов, една голяма
мечта несбъдната ми дава
кураж и сили да се боря,
аз има сили, здрава воля,
и знам че вярата крепи ме.
О, Господ мой, пази ме!

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 11 Окт - 19:41

ДОКАТО

Докато те обичам
таз песен ще пея,
думички ще сричам
тъй както умея.
Докато те прегръщам
небето ще сияе,
слънцето с любовни
лъчи ще ни омае.
Докато си във мен,
не мога да се спра
да те любя лудо,
обичам те, горя!

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 11 Окт - 19:45

НА ГРЕБЕНА НА ВЪЛНАТА

Дамян беше любимец на шефката си. Тя го направи заместник главен редактор на този никакъв вестник, но той знаеше, че ако я слушка ще стане и главен редактор поне на някой ежедневник, защо не и на някое престижно списание. Той си вършеше работата и според нея добре. Като мъж беше идеалният за нея и тя си го признаваше. Това е много важно. Дамян залагаше на мъжкото в себе си. Другото оставаше настрана. Знаеше девиза на Искра -"Когато го назначавам не ме интересува колко може , а да е мой човек" То си беше вярно, не само неговата Искра правеше така. Женицата беше доста по стара от него, но имаше пари, връзки, чуваше и се думата навсякъде. Мъжът и не беше кой да е. За някои може да е кадърна, но за Дамян не. И като жена не я биваше, ама хич. Той отмаряше с млади момичета по вилите извън града, така че да ходи да го гони ако си няма друга работа. Не е чак толкова известен, че да го разпознаят, пък и беше свободен мъж. Допиваше си кафето и смачка недоизпушената си цигара. Горчеше му. Целият му живот горчеше. Как може нищо да няма на хоризонта, нищо чисто, светло, да стопли сърцето му. Само фалш, ментета, далавери, корупция и пари. Тези пари вече ги сънуваше, нищо не ставаше без тях. Спря погледа си на червеното книжле, което Искра му даде вчера с бойна поръчка...Авторът беше някакъв съпруг на попфолк певица, а романчето минаваше за документален роман. Чудеше се да плаче ли или да се смее. Докъде стигнаха големите босове с книжлета да си правят рекламите на умиращите тяхни империи. Някой вече беше писал за тази книжка и Деян беше бесен ,че трябва да се повтори и то под негово редакторство. Силиконовите певици го отвращаваха, колкото и да обичаше жените.
-Искре, защо ме измъчваш с тази боза? Това поръчково ли е , мойто момиче? Книжлето е под всякаква критика -нито език, нито стил, нищо...Не е разказано увлекателно, боза, чиста боза. Събирано от тук и там, от жълти вестници и клюкари.
- Не ми рипай! Ти май забрави как стигна до поста си редактор. Вкарай материала там някъде, може и да е малко, но да го има в следващия брой на вестника. Ясна ли съм?
-Слушам, мишле, ама съм против.
-Неееее......изкрещя Дамян, но след като затвори телефона. Докога ще бъда червей да лазя в краката на големите и на тази Баба Яга. Едва я трая, та и в леглото. Не се разплака, но очите му се насълзиха и отвори нова бутилка водка. Можеше да пие винаги и на работното си място, никой не можеше да му държи сметка. Но.......Искра го държеше, като пиле в клетка. Зависеше от нея. Това стягаше душата му, но не можеше да се откопчи. За никъде е без нейните пари и връзки.
-Докога бе, мамка му? -псуваше , като хамалин и обикаляше стаята с бутилка в ръка.
Опита се да прочете една две страници от книжлето, но не изтрая. Захвърли го в ъгъла на стаята.
Молеше се да не влезне никой , защото знаеше с каква скорост се разпространяват новините, клюките в едно учреждение и извън него. Извика Юлия и и поръча да се заеме с поставената му на него задача. Младата жена беше отскоро на работа и само изпълняваше без да дава мнение и да недоволства. Взе книжката от земята, прибра я в папката си и обеща ,че ще се справи с поставената и задача. На излизане от стаята се усмихна. Имаше страшно завладяваща усмика. Сияеше просто. Дамян и вярваше. Виждаше нещо в нея, което другите жени го нямаха и това не беше само усмивката. Знаеше, че и тя се прикрива, но го прави някак си галантно. Не беше само от младостта . Какви млади момичета познаваше, свят да ти се завие от боклуци. Вечерта имаше среща с Искра и трябваше да и докладва как се е справил със задачата възложена му от нея.Това беше по протокол, а другото от него да мине пак. Беше му причерняло и трепереше от мисълта, че ще трябва да отговаря с само с едно -Да, добре.Така и стана. Този път бяха с нейната кола.Всичко мина , както обикновено, без проблеми. И тя доволна и той, но по някое време Искра поиска да остане сама. Някой я търсеше по телефона и тя бе непреклонна.
-Остави ме сама. Имам да уреждам важни неща.
Дамян не и вярваше много, но знаеше,че става дума пак за пари, а от тези пари даваше и на него. Затръшна вратата след себе си и остави Искра сама. Прибра се и си пусна един душ. Усещаше,че ще има емоции.
На следващия ден Искра беше подранила и го чакаше в стаята му.
-Сега , миличък, си опичай акъла. Извикай онази Юлия, на която си възложил твоята задача и и нареди да спре статията. Не си ме виждал, не си ме чувал, ясна ли съм? Трябва да пишем точно обратното. Има и такива моменти, такъв е животът.
-Искре, но ние не сме жълт вестник, защо тогава?
-Защото Дамяне се касае за пари. Всички имаме нужда от шибаните пари, нали? На тебе не ти ли се иска да си купиш нова кола, а не аз да те возя в моята?
-Добре де, слушам. Нали затова ме покачи в длъжност. Обичам те и всичко бих направил за тебе.
-Както и аз, миличък!
С леко иронична усмивка Искра излезе от стаята и мина през задния вход на сградата. Беше разбрала, че телефоните и се подслушват и това я правеше още по бясна. Имаше нужда от масаж, да релаксира. Изключи телефоните си ,беше решила да ги смени всичките.
Дамян се справи със задачата. Беше убеден, че Юлия го харесваше, но нямаше парите, връзките, името на Искра. Покани Юлия на вечеря без да се съобразява, че Искра по всякое време му се обаждаше и му искаше отчет къде е и с кого е.
Нощта пускаше своя черен плащ и от терасата небето изглеждаше още по загадъчно с тук там пробляскване на звездички. Една звезда падна и Дамян си помисли дали той може да бъде тази звезда. Юлия напираше да си ходи , а той не искаше. Желаеше я и се чудеше как да я задържи. Не даваше и дума да се издума да я води на бар или нещо такова. Пази си хляба , мислеше си Дамян, но знаеше, че не само това е причината. Знаеше, че самият той не струва, че се беше изложил , като порядъчен и честен човек с тази си връзка с Искра. Накрая реши да прибегне към хитрост. Колко му беше да сложи нещо в питието на Юлия и е готова. Издебна момента, когато беше в тоалетната. След това нещата тръгнаха от само себеси. Юлия беше запазена ,чиста и непокварена жена -поне такава му се видя в леглото.Чудеше се какво прави тази жена в тяхната редакция. Не можа да мигне цяла нощ, наслаждаваше се на прелестните и форми, обладаваше я пак и пак. Не искаше да спира, а тя....тя не беше на себе си. Не беше пияна , но определено замаяна. Сутринта приличаше на изплашена газела. Набързо се приготви и изчезна за броени минути.
-Повече да не си посмял да ме каниш, където и да е . Между нас нищо лично не може да има. Не си наясно със себе си. Искаш да ме уволнят заради тебе ли?
-Не , нищо не искам освен тебе! -изкрещя Дамян и удари с юмрук по стената. Сам не вярваше на думите си.
След половин час Искра вече го чакаше долу в колата.Колата и беше спряла точно пред входа на кооперацията, в която Дамян живееше и той се позамисли дали не се е засякла с Юлия. Но всичко му се размина, нали си е късметлия. По пътя Искра му наду главата, че цяла нощ не могла да спи -боляло я глава, тъпчела се с хапове. Беше го яд на нея, не я понасяше и се реши :
-Искре, моля те направи нещо за мене!
-Какво още? Каква муха ти е влязла в главата?
-Обади се на оня твоя човек в Испания, нека ме вземе на работа пък после може и ти да дойдеш, нали?Или поне ме командировай с някого за няколко месеца.
-Искаш да бягаш от мене ли?
-О, не! Знаеш, че те обичам и не мога да те забравя никога.
-Може да си помисля по този въпрос. Много се раздуха нашата връзка и съпругът ми чак в Швеция е разбрал за нея. Не че той там стои без жени, но знаеш, че с него е Елица.
Искра имаше дъщеря за която умираше, но момичето не искаше и да чуе за нея. Ненавиждаше майка си и живееше с баща си далече от нея. Съпругът и беше на работа в чужбина вече трета година и нямаше изглед скоро да се прибере. Виждаха се само по празниците и то заради детето.
След няма и седмица Дамян вече летеше до Испания в компанията на един колега и Юлия. Беше на върха на щастието. Въпреки че Юлия се дърпаше той знаеше, че ще уя укроти,но сметките му излезнаха криви. След като пристигнаха на летището Юлия беше отцепена от него и колегата му. Пое я един мускулест господин, качи я в колата си и за него остана само едно -"Sorry" и прекрасната и усмивка, най светлата, която Дамян познаваше. Когато се настаниха в хотела с колегата си, Дамян разбра още доста неща...Беше бесен.
-Искре, всичко си знаела, стара кучко! Няма да ме видиш повече. Знаеше, че няма да стане. Знаеше ,че Искра е човекът, който ще го остави, а не той нея. Отвращаваше се от себе си, от нагона си. След седмица той трябва да се върне в България. Юлия не.Какъв глупак беше. Двете жени го измамиха, подиграха му се. Какво му оставаше тогава? Трета.

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пон 20 Окт - 22:42

ЧОВЕК ДА СИ

Няма да стане. Това кисело мляко е вкиснато. Ружа пак ме излъга. Продължава да продава застояли храни в магазинчето си, което представляваше един ...гараж . Ядосваше се баба Цвета и се чудеше пак ли филийки да си изпържи. Пенсията е малка, повече от малка, но кой го интересуваше. Децата и внуците и бяха вече големи, и забягнаха по чужбината. Тя я караше някак си, крепеше се. Колкото и е писано толкова ще живее. Всеки ден си ядеше по едно кисело мляко и постна супичка. Сега Ружа и сбърка режима и то не за сефте. Днес трябваше да мине без кисело мляко. Купуваше от онова евтиното, което имаше малък процент мазнини. От комшийките си беше чула, че на скъпите кисели млека им слагали какво ли не, дори нишесте. Възмушаваше се баба Цвета, цъкаше и се тюхкаше. Та какви други проблеми да има вече. Имаше две кокошки и един петел. Чудеше се за какво го държи, като тези кокошки не искаха да носят. Беше решила, като си дойде малката внучка от онази там голямата държава зад океана да ги заколи всичките.
Меги се разлая и баба Цвета вдигна глава. Погледна към двора и видя, че Дона се разхожда в градината и.
-Цвето, къде си ма? Ела да ми откъснеш малко джоджън.
-Тебе кой те пусна? Бях заключила портата.
-Тя твоята порта и децата могат да я отключват, ами да накараш дядо Петко да дойде да я постегне малко.
-Стига си ги плещила ами гледай у вас какво е. Селска къща пък един джоджън нямаш.
Дона подскочи, като ожилена, завъртя се на пети и така както се беше появила изневиделица така и изчезна.
Много важно, каза си баба Цвета. И без това и беше омръзнала тази решетарка всеки ден да и идва за нещо, а си не знаеше парите. Дали пък някой не я караше, ама кой?
Отблъсна и тази си мисъл. Зае се с постната супичка. Така, каква стана тя, сега ще закусва постна супа вместо кисело мляко. Хлябът щеше да и стигне и за следващия ден.
На тези от патронажа в селото не вярва. Нали беше се записала, но не изтрая и един месец. Носеха и все буламачи, сякаш са си измили ръцете в манджите. Особено супите им бяха оцветена вода. Само сол не пестяха. Така както тя готвеше малко хора в селото можеха. А бобена яхния да ти направи, да си оближеш пръстите. Но боб, леща, боб.....то омръзва. Само в неделя си позволяваше месце. Почти всяка събота дядо Петко и носеше риба. Голям рибар беше и си държеше на нея. И той беше самичък. Синът му умря много млад от една болест на червата. Дъщеря му пък се омъжи там по морето за някакъв капитан, ама Цвета не вярваше. Как нито веднъж не я видя да идва тук на село да види баща си. Деца нямаше ли тази Лиляна? Петко не искаше пред нея да говори за децата си.
Цвета седна под ябълката в двора и се опитваше да прочете и разбере нещо от вестника, който си купуваше редовно. Той и беше връзката със света, така че за него винаги отделяше стотинки. Молеше се да не стане левче. Какво става по света -стихии, бедствия, войни...Ами у нас? Питаше се тя и сама си отговаряше. Знаеше, че народът ни си е виновен, че търпи това положение. Ето и тя, колко много е учила, колко много трудов стаж е събрала, а сега живее с мисълта за едното хранене и......за един вестник. За едното кисело мляко. Дрехи и пращаха, но така си стояха в гардероба. Тя не обичаше да носи чужди дрехи, дори на близките си. Едно птиче запя на клона над нея и тя нали си е суеверна си помисли за гости. Кого ли да очаква. Дядо Петко днес не е рибар, а Дона избяга, разсърди се. Но ще и мине, в това беше убедена Цвета.
-Бабо Цветооо..... -викаше някой от улицата. Направо се дереше.
-Идвам де, стига си се драло!
Донената внучка беше. Цялата трепереше и беше много изплашена.
-Какво е станало, момичето ми?
-Тичай при дядо Петко. Нещо е станало с дъщеря му. От два дни се е заключил и никой не пуска. Баба случайно разбрала и ме изпрати да ти кажа.
-Я чакай да ти дам джоджъна за баба ти , а на тебе от онези големите червени ябълки, сладките дето много ги обичаш.
Цвета се върна подаде на момичето джоджъна и няколко ябълки:
-И кажи на баба ти да не ми се сърди, аз съм си такава, всичко си приказвам и не пестя думи.
Приготви се набързо взе туй онуй за Петко и тръгна към тях.
-Петко, отвори ми. Аз съм Цвета.
Никой, като че ли нямаше пък и отде да знае. Отвътре се чуваше говор навярно от радиоточката, която дядо Петко не изключваше.
-Петко, отвори ми, че ще счупя бравата и без това моята не поправи. Искаше да е весела, но усети, че нещо става.
-Какво искаш, Цвето? Защо си била път до тук с тези болни крака?
-Какво е станало, няма ли поне това да ми кажеш? Не ми бери грижа за краката, те са си мои. И няма ли да ме поканиш вътре?
Когато влезна и се замая главата. Всичко беше обърнато нагоре с краката, дори масичката, която Петко толкова обичаше и си пишеше все нещо на нея. Но тя и досега не разбра какво пишеше и на кого.
-Няма я бъде тя моята, Цвето. Няма.
-Успокой се и започни отначало. Хайде, разказвай.
-Моята Лиляна е много болна. Няма оттърване от тази болест. Рак или нещо такова.Този нейният дето скита по света с корабите не е капитан ,а обикновен моряк -хаймана. Умори ми детето, единственото ,което имам. Сега вече и дъщеря нямам. Разплака се , като малко дете и захлупи глава.
-Има лекари бе, Петко, не всичко е загубено. Недей така!
-Не вярвам аз на лекарите. Щом все още има болести, които са нелечими, как да им вярвам? Ето, виж, чети!
Цвета извади очилата и започна да се взира в писмо навярно написано от близък на Лиляна. Разбра, че Лиляна не е в България и никога не е и била откакто е напуснала селото и бащината си къща. Никога не е имала деца, а само съпруг -моряк. Сега лежи в клиника там далече някъде на юг болна от неизлечимата болест на века.
-Негър ли е този нейният съпруг? И това ли не искаш да ми кажеш?
-Няма значение, Цвето. Какъвто и да е би трябвало да е човек, но не е. Отива си момичето ми, а аз не мога и да ида до там. Къде е тази Южна Африка, нали четеш вестници? Аз знаех, че за последно тя беше в Америка.Там живеела на квартира, защото той все пътувал с корабите. Обичаше го момичето ми и защо? Нямаше ли достатъчно мъже тук в България? Не съм добър баща, не съм!
-Стига си хленчил, стегни се. Дай ми някакъв телефон и да видим да посъберем парички. Аз ще ти дам от тези дето ги събирах за черни дни. Да идем до града да се обадим там от градските пощи. Ако се наложи защо пък да не отидеш и до там, не си толкова болнав, ще издържиш. Ще намерим парите, от мене искай това.В селото хората те обичат и кмета те уважава.
-Няма никъде да ходя, а ти си върви в къщи. Не обичам да ме съжаляват.
-Затова ли и никога нищо не си ми разказвал?
-Няма вече значение.
Отвори вратата и направо изтика Цвета навън.
И утре ела като искаш да ми донесеш и аз да попрочета тези вестници -твоите. И това пропуснах в този живот - да се образовам достатъчно, необходимото за един човек. Ще сричам, а ти ще се смееш.
-Гониш ме, добре! Но утре съм тук и няма лесно да си ида.
-Хайде сбогом, Цвето! Утре да дойдеш да се не вмириша.
-Какви ги плещиш, я се стегни! До утре!
Цвета не спа цяла нощ. На заранта забрави за киселото си мляко и тръгна към къщата на Петко, която беше на другия край на селото. По пътя я срещна пощальонката на селото, която беше много развълнувана.
-Бабо Цвето, Петко се отровил, разбра ли? С отрова за плъхове. Нали ги имаше много. Котката му не смогваше с тази напаст.
Цвета замръзна на мястото си с отворена уста. Но това беше за миг. Намери сили и се опита да бърза, колкото и позволяваха болните крака. Когато стигна до къщата видя много хора. Говореха и обсъждаха как дядо Петко рано сутринта излезнал на улицата и се видял с дядо Илия. Казал му, че след половин час ще умре. Да дойдат да го вземат, да не го оставят да се вмирише, като онази баба Тодора от съседното село. Не можел да живее, да надживее дъщеря си. Искал да иде там, на оня свят при сина си и съпругата си. Там ще се срещне и с Лиляна след време ако така е писано, но той нямал право да живее -само той да остане жив от цялото семейство.
Дядо Илия помислил, че дядо Петко е полудял от самотията и теглото си. Не му обърнал особено внимание на приказките пък и не знаел за болестта на Лиляна.
Беше събота, както всички съботи, но Петко го нямаше. Нямаше кой да донесе риба на баба Цвета.Седеше на прага и ....плачеше. Отдавна не беше плакала така. Петко беше човек, не беше учил, но имаше сърце, добро сърце. Честен човек. Такива вече почти нямаше. Хората се озвериха и станаха алчни, лукави. Изведнъж стана и без да му мисли много се запъти към дома на кмета. Знаеше, че няма да и откаже. Тя го е учила, а и децата му.
След време цялото село разбра, че баба Цвета вече живее в къщата на дядо Петко. Зарязала своята. Дала кокошките и петела на внучката на Дона и се пренесла. Само казала:
-Тези моите деца и внуци да и берат грижата на къщата. В нея аз ги отгледах с двете си ръце. И дано има Господ!

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пон 20 Окт - 22:45

ДОКОСВАНЕ

Луна, звезди и още нещо
топло, нежно и горещо.
Докосване и трепет, стон,
тон на пиано, камертон
дочувам във нощта желана,
до теб топя се, любов голяма,
в мисли, чувства, откровения
и няма никакви съмнения,
че моя си и аз съм твой,
ти, мое слънце, живот мой!

ИЗПИЙ МЕ

Не ме проклинай!
По добре убий ме!
Отрова в виното сипи!
Не ме проклинай,
а изпий ме!
После си върви!

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Чет 30 Окт - 1:45

КОЙ ЩЕ ОБЕРЕ СРАМА НИ?

Стоя и гледам се пред огледалото, сама съм,
разглеждам си чертите на лицето
и питам се дали съм българка красива
или гъркиня...родът ми е от Владиня?
На рускиня нещо не приличам,
но и цигания не обичам,
топя се в таз Доганова държава
и на Азис със проститутска слава.
Стоя и гледам се, и питам,
и знам добре, че не залитам,
в света се славим, като роми,
крадливи, скандалджии, Бони
Софи, Галена, Гло, Азис
сикаджии, мутри от ВИС,
представа дават за България.
Кой в днешно време слави я?
Скандали, шоута, сапуни...
запълват нашето ежедневие,
вече ни правят на маймуни,
пораждат в нас безверие.
Кючеци, порнография, кич,
това попива се и хич
не мисли никой за децата
на нашата Родина свята,
които раждат се по малко
и бягат във чужбина, жалко!
(Само)убийствата са ежедневие,
а катастрофите трагедия
в абсурдната държава наша.
Навън, овце, на паша!
Масони ли пият кръвта ни?
Турци ли крадат духа ни?
Кой ще обере срама ни?
Къде е таз България на Ботев, Левски?
Молете се,плачете в храма "Невски",
свещ запалете и се стегнете,
България от нова робство оттървете!

http://zazz.bg/play:8e233255
http://www.ekipnews.com/?p=2056
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=139167
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пет 7 Ное - 18:19

ПРОЗРЕНИЕ

Зове ме сърцето ти, плаче душата
и любовта ти е цяла позлата,
раздаваш се,любиш ме ти безгранично,
но някак си всичко е много различно.
Знам че не си ти това, герой мой,
съдбата си следвай, живота свой!

секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Пет 7 Ное - 18:26

В blog.bg МАФИОТИ ИМА, НЕ СА ЕДИН НИ ДВАМА, ТРИМА

на sunflower
Категория: Лични дневници

Мая, Маичке "красива",
забрави за мене, слива
беше и такваз остана,
елементарна, куха, яма
за наивни животинки,
разни твари и гадинки.
С мен не можеш се пребори,
в "откровения" умори
някаква жарава -ник,
но тук си никоя. На шик
се правиш с фалш, менте
и плегеядство, не за сефте.
Разбраха всички колко струваш
защо на свястна се преструваш.
Я се вижте във избрани,
все лъжкини сте събрани
със любовниците ваши,
бъркате такива каши
че свят да ми се завие,
но аз ви знам, менте сте вие.
А ти нямаш капка срам,
аз не мога да ти дам,
туй що майка ти е забравила.
Такваз на никой не си мила.
Нямаш и талант, моме,
ти и с мен се заяде,
с дъщеря ми се сравняваш,
погрозняваш, изпростяваш.
Всичко знам за тебе, мила,
за свитата ти тук кирлива,
данни, буквички преправяте,
на първа линия се оставяте,
само вас тук да четат,
с риск от вас да се гнусят.
Разни трикове, похвати,
употребяваш ти, егати
злобната жена!
Кой те качва.....на върха? :))

Забелязах ,че доста хора разбраха за тайфата, която буквално върлува в http://blog.bg
и по скромните се оттеглиха.За колко време ще е това зависи от това кога блогът ще се оправи, ще се изчисти от хакерите и злобните хора тук. Аз направих цяло проучване и установих, най вече по коментарите им, че това са хора некадърни, които с разни тактики, интриги, хакерство и мръсотии искат да направят впечатление - с друго не могат. Вижте ги и вие, как едни и същи никове си чатят буквално в тяхните си блогове и на приятелите си от компанията. Тази "компания" за съжаление се разраства и неприятностите на такива, като мене се увеличават. Както виждате има неща , които ми се случват ту с единия ми, ту с другият ми блог -редуват ги. Тези неща нямат нищо общо с компютъра ми ,проверила съм. Това става много лесно. Просто в други сайтове или блогове, където никой не знае, че пиша нямам неприятности и работя лесно и бързо ...без проблеми. Поместя някой нов пост и след това за броени минути влезнат в блога ми определени никове.Започват неприятностите ми с гласуването, защото знаят,че след нов пост започвам да гласувам . По време на писане на стиха да речем ако го пиша тук в полето на самият ми профил компа ми се разстартирва сам, сякаш някой вижда, че творя направо тук и го пиша веднага тоес нямам го запазено на друго място.Така досега загубих а моя радост само два стиха.Затова тук ги пускам копирани от друго място, за броени минути.Докато ме усетят аз съм го пуснала. И пак имам неприятности. Пиша една буква , след като пусна творбата си гледам излязла друга буква и текста променен. Промени виждам и в най старите си творби тук, а и изтрити коментари.
Не мога да повярвам, че за 5-6 часа са влезли в блога ми само пет човеканай много 10. Или за 3-4 часа просто никой не е влизал.
Това показва, че тук има манипулиране с блоговете ни!!!
На Полина в блога направо са изтрити половината коментари от по старите и постове. В блога ми за проза най първите ми разкази и коментари са буквално окепазени и изтрити. Когато лятото ме нямаше дълго в Плевен, след като се завърнах проверих кои са вършели из блоговете ми и не бяха само esen , cefulesteven с омразника leif . Това е старият му ник. И на него му порасна работата, нали пусна анкета срещу мене с преправени мои стихове и снимкии. И това тук го разрешиха нищо че си е посегателство на личността. Тези хора , зарибиха и нови и са пак тук -сами се четат, но и крадат! Създават интриги. Дори една беше получила от чоят ник онвратително писмо, което изобщо не го бях писала аз. Така и така изгубих тази си приятелка. Блогът също я изгуби -избяга от тук завинаги.
Аз мога много да пиша по този въпрос, но знам, че няма смисъл. Не виждам само защо тези самопровъзгласили се тук за велики се натрисат насила, не мислят ли ,че хората виждат това и сами си правят изводите.

Така за мене, а и за доста хора един сайт, блог , та и този се оформя, като частна собственост на десетина човека, които си правят каквото си искат в него. Смениха си доста никовете, за да им гласуват дори враговете им. Аз също съм се лъгала и съм гласувала на хора , които ме мразят и не стъпват в блоговете ми. Но всичко е до време.
ЗАТОВА
НЕ ЧЕТА, НЕ ГЛАСУВАМ ЗА ХОРА, КОИТО СА СЕ ЗАДЪРЖАЛИ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДИН, ДВА МЕСЕЦА В ИЗБРАНИ. ЗА МЕНЕ ТЕ СА....
НЕ ЧЕТА, НЕ ГЛАСУВАМ ЗА ХОРА, В КОИТО СЕ СЪМНЯВАМ,
докато не си изясня всъщност кое лице е с даден съмнителен ник. Как го правя ли? Ами съдя по коментарите им....кой на кого пише и какво пише, доколко е близък ....значи и той или тя е от същата групичка, ако не и същият човек.
Също и по стила, това ми е по лесно, особено за стиховете.Нищо че доста се краде и не само тук.

http://jupel.blog.bg/viewpost.php?id=250174
Автор: sekirata Категория: Изкуство
Прочетен: 333 Коментари: 13
Коментари
1. sekirata - Вечният дует, след всеки мой нов пост. Сега ще се затрудни гласуването ми.
05.11 22:18
Последни 20 регистрирани посетителя
22:16 - radames --------!!!!!!!
22:12 - nikita6864
22:06 - kleopatrasv --------!!!!!!!!!
2. nikita6864 - незнам дали е мафия, или гамени, които демонстрират уменията си с технологията.
05.11 22:25
днес например е бил пуснат коментар при мен, който странно как е бил "модериран", разбира се не модериран от мен, защото според мен това е невъзможно. поне така мислех. също забелязах, че след посещението на един "специален" потребител, статистиката ми спира да бачка, точно за 1 час!
лично за себе си правя извода, че просто не трябва да се оставяме да бъдем погълнати от фалша, лъжата и лицемерието на т.нар. виртуален свят, мисля, че достатъчно ги има (изброените по-горе) в реалния ни живот. това е моята позиция.

поздрави на теб и чаровната ти дъщеря!
3. sekirata - Има и такова нещо.Друсани пуберитети и глезльовци превзети
05.11 22:58
nikita6864 - незнам дали е мафия, или гамени, които демонстрират уменията си с технологията.
днес например е бил пуснат коментар при мен, който странно как е бил "модериран", разбира се не модериран от мен, защото според мен това е невъзможно. поне така мислех. също забелязах, че след посещението на един "специален" потребител, статистиката ми спира да бачка, точно за 1 час!
лично за себе си правя извода, че просто не трябва да се оставяме да бъдем погълнати от фалша, лъжата и лицемерието на т.нар. виртуален свят, мисля, че достатъчно ги има (изброените по-горе) в реалния ни живот. това е моята позиция.

поздрави на теб и чаровната ти дъщеря!
Благодаря!
Не сме единствените с теб в тази ситуация,
тук нужна е твърда ръка, стегнация!
4. lidis - Този път спокойно и сериозно !
05.11 23:24
Подхождам към съблогерите ,с които се случва често едно и също нещо ,това с изключването на нета ,това с буквите ,това с модерацията и с едни и същите гости ,дето са и едни и същи в избрани и т.н да седнем и да направим петиция или нещо от този род ,
Това посегателство се превърна в традиция и унижава много блогери ,в това число и мен .
Блогът в крайна сметка не е частен дом нито поле за изява на таланти !Нека тези от управата и избраните според управата да намерят друго поле за изява да пишат ,книги ,стихове ,статии ,а не да досаждат ,че и криминално да действат спрямо другите блогери !Всички тук са повече от интелигентни и виждат тези неща ! Спрете се мамка му ,колко струва този проклет сайт ,да го купя ,а не да разбивате здравето на хора ,които искат да пишат в него и се гаврите всеки ден с тях?
Не се изхвърлям ,ама хич не обичам помиярски работи !С това ли се гордеете ,като се мислите за творци и таланти ? Извинявам се ,на секирата ,че дълго коментирам ,ама много се насъбра за 1 г блогерско унижение от вас незаслужено и просташко ! Поздрави секира и мислете какво да се прави ! Аз няма да падна на колене пред посредствеността и криминалното посегателство над блогерските си права !Чакам мненията ви !
5. sekirata - Тези хора са болни, вампири, хранят се с болката на хората -Господ да им е на помощ...един ден!
05.11 23:42
lidis и аз чакам, и то откога, но....спи народът наш сън дълбок и непробуден, заблуден, отруден!
6. sekirata - Ето същият дует след "Искам теб"
05.11 23:57
2. sekirata - Нещата се повтарят -сега двугласно:)
02.11 18:01
Последни 20 регистрирани посетителя
17:57 - bojank
17:50 - radames-------???!!!
17:49 - lidis
17:44 - vishnichka
17:39 - kleopatrasv------???!!!
17:38 - kuracpalac
7. krassko - sekirata lidis
06.11 00:55
Тук има злоупотреба с лични данни, но знаете как стоят нещата със законите в държавата. Азсъщо съм мислил и като лидис и наистина можем да изкупим акциите на инвестор.бг. Стотина души като едното нищо можем да го направим. Нали си дружа с клеопатрасв и тя си има неприятности с компа и даже админите я "свалят" въобще тук е пълна простотия но постепенно нещата ще се оправят, за съжаление не по рано от една две години. А днес попаднах на още по голяма, разпространявани са ни лични данни. Влезте си в блоговете през гугъл и вижте кои и колко са се "закачили" за ваши постинги. Те си докарват пари с това нещо. И си мислят, че сме тъпи и прости. А ако отворя досиетата знаете ли какъв пожар ще настъпи. Земята ще ксе тресе и огън и жупел ще се леят. Секира не се занимавай със слънчогледа защото не знаеш как стоят нещата.И като го прочетеш по добре изтрии коментара, знаеш че ги четат нали.
8. innko - здравей!
10:36
блогът ти е манипулиран и никой не прави нищо по въпроса.това говори,че админите нямат нищо против. въпросът е защо се правят,че не виждат?
9. innko - искам да ти кажа още,
10:42
че блогролът ти е изключен. Не във всички браузери, но в различните клубове,които посещавам е така. Защо толкова врагове имаш? Не си чак толкова зла,колкото те изкарват.
10. sekirata - Живеем в България!
14:53
innko - здравей!
блогът ти е манипулиран и никой не прави нищо по въпроса.това говори,че админите нямат нищо против. въпросът е защо се правят,че не виждат?

Парите и връзките управляват живота ни, до там я стигнахме, но истината рано или късно побеждава лъжата и фалша. Господ вижда кой на кого завижда!
Поздрав!

11. sekirata - Знам и още мнооого неща знам,
14:56
innko - искам да ти кажа още,
че блогролът ти е изключен. Не във всички браузери, но в различните клубове,които посещавам е така. Защо толкова врагове имаш? Не си чак толкова зла,колкото те изкарват.

но не виждам смисъл да ги пиша . Няма глухи и слепи тук, няма глупави, така че на всеки му е ясно кой ,защо ,какво и как го върши! Хайде, ще видим тези дяволи сокъде ще я стигнат един ден, определено до никъде!
12. sekirata - Е, как да се боря с простотията на нашите недоучени журналисти, като тоя
15:01
"sorry, ама не си толкоз четена и популярна колкот си мислиш че си ..."
jurnalista

...и като си помисля, че е машата на двама мои стари приятели тук Анелия и гаджето и . Тя е също бъдеща журналистка и за нея, и приятелят и имах два стиха с тяхни снимки тук, а тя, и той ми доведоха тук този изперкан човек да ми рови в блога. Днес , сега след неговото съобщение тук ПОЧТИ НЕ МОГА ДА РАБОТЯ В БЛОГА СИ. Нета ми почти е спрял.
СЛУШАЙТЕ МЕ ВИЕ , НЕДОУЧЕНИ ПРАВИСТИ И ЖУРНАЛИСТЧЕТА. ТУК ЛИ ВИ Е МЯСТОТО ДА СЕ ДОКАЗВАТЕ И ТО,КАТО ИЗПОЛЗВАТЕ ХЕКЕРСКИТЕ СИ СПОСОБНОСТИ, РАЗНИ ТЕХНОЛОГИИ?
ЗНАЧИ, ДА ПОЗНАЯ.................НИКАКВИ ЖУРНАЛИСТИ НЯМА ДА СТАНЕТЕ, НИКАКВИ ЩОМ РАЗЧИТАТЕ НА САЙТОВЕ, БЛОГОВЕ, ИНТРИГИ И ХАКЕРСТВО. ХАЙДЕ, ПИШЕТЕ СЕГА ВИЕ,НАЛИ МЕНЕ МЕ СПИРАТЕ. И ДОКОГА БЕ, НЕКЪДЪРНИЦИ ТАКИВА?
А ти, Анелия, наистина доказа, че не ставаш за истинска приятелка, родопчанка ли си или помакиня нама значение, личи ти по снимката. Много сте хитри вие там, но.....
един ден -"Хитрата лисица с двата крака..."
Няма да съм аз има кой да ви тури на мястото, знам как ги приемат за студентки и то пък за журналистки родопчанките. Имах такива две помакини в курса и останаха директно в института на работа. За изпитите си ходеха по дискотеки и барове с доцентите, а аз свирех и учех по цели нощи. Хитри "родопчанки". Има една такава и поетеса тук...и лансирана навсякъде. Докога с това предимство? А този журналист може и да не е трето лице, може и да е самата Анелия или приятелят и. Нима, Анелия , нима ти изревнува, че Полина тук си пишеше, както и аз с приятелят ти, който не е "родопчанин" Ха, ха...мойто момиче, кажи на твоя тук -ник журналист да ме остави на мира и си гледайте изпитите, следването .
БЕЗ ИНТРИГИ И МАШИНАЦИИ МОЛЯ! ПО МАЛКО ЗАВИСТ И ЗЛОБА. ДО МЕНЕ И ПОЛИНА ЛИ СТИГНАХТЕ, ЧРЕЗ НАС ДА СИ ПРАВИТЕ РЕКЛАМА, НЕКАДЪРНИ ПИСАРУШКИ?
13. sekirata - Права съм-----ТУК ИМА МАФИЯ и изобщо в бълграския интернет
16:22
krassko - sekirata lidis
Тук има злоупотреба с лични данни, но знаете как стоят нещата със законите в държавата. Азсъщо съм мислил и като лидис и наистина можем да изкупим акциите на инвестор.бг. Стотина души като едното нищо можем да го направим. Нали си дружа с клеопатрасв и тя си има неприятности с компа и даже админите я "свалят" въобще тук е пълна простотия но постепенно нещата ще се оправят, за съжаление не по рано от една две години. А днес попаднах на още по голяма, разпространявани са ни лични данни. Влезте си в блоговете през гугъл и вижте кои и колко са се "закачили" за ваши постинги. Те си докарват пари с това нещо. И си мислят, че сме тъпи и прости. А ако отворя досиетата знаете ли какъв пожар ще настъпи. Земята ще ксе тресе и огън и жупел ще се леят. Секира не се занимавай със слънчогледа защото не знаеш как стоят нещата.И като го прочетеш по добре изтрии коментара, знаеш че ги четат нали.

krassko,моля те не ме плаши, нали знаеш, че съм от желязо, стомана.
КАКВО ТУК ЗНАЧИ НЯКАКВО СИ СЕМЕ -СЛЪНЧОГЛЕД?!:)))
Да крадат, да изкарват пари от нас и други подобни гадости, то за тяхната глава !
Кой каквото прави с него ще се дави...един ден!
АЗ СЕ ШАШНАХ, КОГАТО ВИДЯХ КОЛКО СЕКИРИ И СЕКИРЧЕТА, КОЛКО ЖУПЕЛЧЕТА СЕ НАРОДИХА......УЖАС!!!!!!!
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 22 Ное - 20:38

КАКВО МИСЛИ ГЛАВАТА ПОД ЗАБРАДКАТА?

Каза си молитвата и седна пред огледалото. Видя сълзи в очите си. Плачеше. Защо и тя не знаеше. Метна с ръка. Нямаше смисъл да се ядосва. Още повече, че много добре си живееше тук в тази толкова далечна за нея страна. Какво от това? Имаше ли пари? Имаше ги. Връзките също. Чичо и беше министър и не доумяваше как сред този народ с история толкова ли нямаше достойни и честни хора, които да управляват страната та чужди граждани да ръководят икономиката, политиката и всичко май. Позамисли се и установи, че е права. Нямаха лидери хорицата. Толкова бяха завистливи, озлобели помежду си и се самоизяждаха, че бяха тръгнали по пътя на самоунищожението. А тя какво, добре си живееше тук. Имаше стабилна опора, защо да се връща там в мизерията. Пък и там се работи повече, там ще е никоя. Хората тук са християни, раздават се дори до глуповатост. Днес беше решила да си дошие тоалета, с който трябваше да се представи на една вечера -прием, където е поканена от избран човек от чичо и. Беше българин и.... беден. Не че тя имаше много пари, но имаше отворена банкова сметка от чичо си. Той и беше казал, че това и е нужно за самочувствието, от липсата на което страда тук почти целият български народ. За роклята си беше избрала червен цвят и розов. Не я интересуваше, че биха казали, че е прекалено ярко, циганско. На нея и харесва и толкоз. Матовата и кожа, почти черна изпъкваше на тези цветове и този контраст я зареждаше, изпълваше я с енергия.
- דואר
-לבוא
Очакваше писмо от майка си и нищо, че се чуваше през ден с нея искаше и се всеки ден да получава писма. Отвори вратата и пое писмото. Имаше и колетна пратка. Настроението и се покачи. Пусна си любимата песен и започна да чете. Майка и и беше изпратила любимата кукла от детството. След това прегърна куклата си и заспа. Когато се събуди беше полунощ и се наложи да шие през нощта. Искаше да бъде красива. Не е бяла, като българките, но явно този българин не държи на външността. Така се самоуспокояваше сама. Не и минаваха никакви тъмни мисли през главата, имаше си го онова голямото самочувствие. Пък после нека някой да си приказва, че парите и липсата на проблеми не покачвали самочувствието. Най после тоалетът беще готов. Много и се спеше и трябваше малко да подремне, за да бъде вечерта красива.
Къщата в която живееше имаше голям двор и две големи кучета пазиха имотите на чичо и . Тя си живееше там все още необезпокоявана от никой, пък и той си имаше толкова много къщи -цели дворци. Почти не се свърташе на едно място. Чу клаксон и се втурна към прозореца. Беше отдавна готова. Блестеше цялата в скъпи бижута и с прическа, която и отне поне три часа. Тя се харесваше, въпросът беше дали ще бъде харесана. Надяваше се, защото мъжът, който и показа чичо и беше красив, поне на снимката, която видя.
-Добър вечер, госпожице! Много сте красива! Заповядайте в колата.
Тя познаваше шофьора и беше спокойна. Когато пристигна беше една от последните. Имаше си човек, който я посрещна и поведе сред гостите. Започна да я представя. Най после зърна въпросният българин. Не си приличаше много на мъжът от снимката, но и хареса. Беше един вид предадена на него. Мъжът беше доста интелигентен, но тя не виждаше пламъчета в очите му. Не беше явно от влюбчивите. През цялото време я подпитваше за чичо и, което я вбесяваше. Усети че има нещо гнило в тази работа. Беше решила да си тръгва, не беше доволна от запознанството. На всичко отгоре и се скъса каишката на обувката. Мъжът любезно я придружи до тоалетната, където си пооправи и гримът. Но се отказа. Тръгна обратно и се насочи към изхода. Там го видя с телефон в ръка. Говореше много разпалено на английски и спомена името и. Тя не беше много на ти с този език, но разбра, че нещо не е наред. Нямаше как да излезне, той беше на входа. Скри се зад колоната и зачака. Когато мъжът се отправи към тоалетната, за да я вземе от там, тя вече тичаше по улицата и мяташе ръце на първото такси. Прибра се, отпусна се на леглото и дълго плака. След това се обади на чичо си, който беше много ядосан на поведението и . Даде и да разбере, че това е било повече нейно задължение, а не удоволствие. Един вид, че му е длъжна. С какво ли, самата тя не знаеше и цяла нощ си блъскаше главицата. На сутринта отиде рано на летището и хвана първия самолет за в къщи. Майка и подкрепяше решението и. Тя беше много добра шивачка и там щеше да си изкарва достатъчно пари, за да живее добре и най вече спокойно. Разбра, че чичо и е замесен в доста игри и искаше тя да бъде инструмент в неговите ръце, не само като жена, а като човек. Това тя не би допуснала. Човек се променя особено, когато смени държавата, но тя не. Истинското в нея надделя, както и любовта и към Родината. Разбра че е сгрешила в доста неща, но беше млада и животът беше пред нея. Светът беше нейн такъв какъвто е -беден и богат.
секирата
Божество
Божество

Любим сайт :

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Съб 22 Ное - 20:40

ИЗЛЪГАН ОТ СЕБЕ СИ

Пръстите му бяха, като кебапчета, но това не му пречеше с тях да подписва документи, с които решаваше съдбата не на един човек. Със същите тези пръстчета броеше с кеф парите, които му даваха, подаряваха един вид. Гордееше се с това. Толкова беше заблуден, мислеше се за велик и че всички са длъжни да му се отчитат най вече в пари. Дори в личният си живот не правеше компромиси. Удоволствието е за двамата -казваше го и то на всеослушание. Не виждаше снобската си душица, пък и защо, след като всички му слугуваха. Щом го правеха значи им се харесваше. Можеше да бъде и от нямане накъде, но това си е тяхен проблем. Слаби са, слаби хорица, тогава ще слугуват. Ще слушкат такива като него -велики хора, призвани. Дори в интернета си беше купил няколко по известни сайта. Когато хората не можеха да влезнат в даден момент обикновено пиков час, че да не бие на очи, той си работеше спокойно, поместваше си сам измишльотините и то на първите страници. Ами къде другаде, та това е той, не кой да е. Налагаше се и сам да се чете, по точно да си гласува, но кой го знаеше това? Важното е да е там, да бие на очи, да се набива в погледите на всички. Колко му беше да стане и админ, но не. По сладко му беше да им плаща на тези мишоци. Да гледа как се гърчат и спират цял интернет заради него. И такъв случай имаше. Не, никакво хакерство. Това го унижаваше. Просто едно телефонче и край. Лошото беше само, че нямаше много време да следи навсякъде кък вървят нещата, а животът му не беше само в интернета. Трябваше да изкарва пари, още пари, много пари. Не вярваше сто процента на платените си агенти, знаеше, че винаги ще се намери някой да ги купи. Не че той не може да плати повече, например за най доверения си човек Ильо, но не знаеше, откъде можеше да го атакуват и чрез кой. То си беше цяла философия. По цели нощи не спеше, а се въртеше. Мислеше си за парите. Толкова много банки, та и вън. Как да не мисли? Парите му са там, целият му живот. За какво мисли леля Станка комшийката му -за едното си кисело мляко. Нали само това ядеше -хляб и кисело мляко. Предлагаше и работа, нищо че е пенсионерка, предлагаше и пари, защото излагаше живущите в кооперацията му. Беше решил по едно време да си купи цял палат, стига е живял в тези кооперации, но се отказа. Както казваше баща му, родил се беше котка, мъжка котка -котарак. Не можеше да постъпва така лекомислено. Така сред народа. Не можеше да си позволи охолство и то публично. Те, паричките му си стояха там...Наистина най добре се чувстваше, когато беше в чужбина. Там никой не го знаеше, харчеше парите си на поразия. Гуляеше по барове и казина с жени, с много жени. Но и там не можеше да си позволи да стои повече от седмица. Такъв е животът, за да си на върха, трябва да се лишаваш от доста удоволствия. И така много повече болеше, защото знаеш, че имаш средствата, възможностите, а си длъжен да се съобразяваш с тези по долу от тебе. Кои наричаше такива. Тези, които не бяха, като него -неудачниците. Тези хора защо ли живееха на тази земя. Живееха с мечтите и надеждите си, в романтика и илюзии. Глупави хора си мислеше Гальо и се дразнеше, че бяха останали още няколко живи, които помнят този му прякор и което е по лошо все още го използваха дори и зад гърба му. Но той знаеше, всичко знаеше, имаше си хора и за това. И на тези дето му се подиграваха ще им дойде времето, но изчакваше момента. Трябваше всичко да се изпипа, да се изработи. "Ла Коза Ностра" ряпа да яде. Гальо барабанеше по бюрото си със същите тези къси и дебели пръстчета и разсъждаваше, което трудно му се отдаваше. Имаше си хора и за това, затова им плащаше. Иначе беше хитър, но не и умен. Пък и защо му трябваше. На умните хора не им вървеше. Това доказва животът. Примери колкото искаш.
-Лили, донеси ми едно кафе.
-Кое време е, господине, да не ви стане зле?
-Откога започна и ти да ме учиш? Я припкай долу и кажи на онази моята приятелка, че го искам горещо и с повече сметана.
-Да ви направя аз? Нали я знаете Венчи каква е ?
-Точно, защото я знам, отивай долу в бара и направи поръчката. Да я видя аз тази смръдла. Все някой ден ще ми клекне. Беше се заял с жената. Мразеше я меко казано. Толкова много я мразеше, че беше стигнал границата до обичта. Страхуваше се да не я заобича истински. Това също трудно му се отдаваше, но знае ли човек. Той беше длъжен да е предвидим. Венчи беше единствената, която си позволяваше да не го поздравява. Тя беше една продавачка, едно селско момиче, което и той не знаеше, защо още не беше наредил да я уволнят. Жената си имаше висшето образование, дори беше работила дълго време в провинцията, като счетоводителка, но тук взимаше повече. Беше скромна жена и това най много влудяваше Гальо. Той имаше всичко, а му се струваше, че тя го превъзхожда. Четеше го в очите и, едни такива сивосини. Гледаше го винаги право в очите и не мигваше. Излъчваше такава самоувереност, че това него -великият не можеше да не го подразни. Коя е тази и откъде накъде... Та тя едва си плащаше наема. Мъжът и беше парализиран от години. Няма как да е светица. Тази жена занимаваше все повече и повече съзнанието му, не можеше да си гледа работата. В последно време дори го болеше глава само, като си помислеше за нея.
-Няма кафе, господине. Като за вас нямало кафе.
-Как така, като за мен?
-Кафето не струвало, било някаква куча марка, затова ми каза, че не е за вас.
-Оле, ще я убия тази....
Гальо почервеня целия, пулсът му зачести. Беше готов да слезне долу и да и види сметката, но...както винаги предвиди. Никакво унижение. Той ще слиза долу. Откъде накъде, кой е той.
-Лили, извикай Венчи.
-Господине, тя няма да дойде. Има клиенти.
-Не ме интересува. Да ги изгони, да затвори и да дойде.
-Господине, ще си навлечете неприятности. Венчи ще се оплаче.
-На кого бе, Лили? На мене? Ха, ха....
-Бягай долу, че май плачеш за уволнение. На бюрото имаше куп документи за подписване, но тази Венчи не му излизаше от главата. С какво ли толкова. Не беше красавица, не беше и толкова млада. Обикаляше нервно из стаята и пушеше. Спря се до прозореца, от който се виждаха хората долу. Пъплеха, като насекоми по тротоара и за миг му стана гнусно. Причерня му пред очите и се олюля. Не падна, само приседна и посегна за хапчетата си. Все по често му ставаше така и реши, че трябва да иде на лекар. Имаше си един. Никой не знаеше, че точно там ходи и беше спокоен, но в последно време не му помагаше или просто здравето му се влошаваше. Къде се запиля това Лили, за какво и плащам. Ядоса се на себе си защо я изпрати долу.
-Господине, тук съм. Да се обадя ли на лекаря?
-Не, не трябва!
Докато се усети, лекарят беше вече в стаята.
-Как сме? Държим ли се? Сега ще ви прегледам и ще се успокоите.
-Не, няма нужда. Вече съм по добре.
-А, не става така. Тук няма началници. Аз съм лекар и пациентите ми са едни и същи -хора.
Щорите бяха пуснати, но слънчевите лъчи се провираха и галеха лицето на Гальо. От онзи случай той не смееше да пие кафе, не ядеше сладко, беше намалил и цигарите. Остави Лили на работа, но не можеше да уволни Венчи. Опита се, но нещата станаха дебели, пазеше името си все пак. Не слизаше долу в бара, не искаше да я вижда. Лили му правеше билкови чайчета. Най обичаше чай от бъз -домашен, който тя носеше от някаква билкарка. Той не вярваше много на тези треви, но му харесваше мирисът на бъз, затова и пиеше най вече чай от бъз. Все още имаше проблем с дясната си ръка, с тази, с която подписваше докумунтите си. Дебелите му пръстчета бяха изтъняли, беше отслабнал значително. Страхуваше се от пълен парализ на дясната си ръка. И имаше защо.
Не мина и месец и в учреждението се разнесе мълвата, че Гальо е в болница. Лекарите бяха категорични -домашно лечение и покой. Никаква работа. Това за него беше убийствено, не можеше да си представи да лежи по цял ден в къщи. Поддържаха го с лекарства. Беше на системи известно време. После се наложи да си вземе и болногледачка. Животът му съвсем се промени. Веднъж както си седеше на пейката в парка видя в гръб Венчи. Беше се променила много, едва я разпозна. До нея вървеше ....Ильо. Гальо не вярваше на очите си. Заболя го, но се прикри с вестника, който четеше. Не искаше да го видят. Потъна в размисли. Дорка -кучето му, обиколи няколко пъти пейката на която седеше стопанинът и и се изпишка в краката му. Гальо и това не разбра. Нищо не му правеше вече впечатление, нищо не го дразнеше. Той беше господин никой.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: ДУШИ   Today at 2:12

ДУШИ
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 21Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next